Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
24/08/2019 - 10:50

Życiowa Dziesiątka zwiększa nagrody! Blisko 5 tys. zł dla najlepszych Sądeczan!

Blisko 100 000 zł wyniesie pula nagród finansowych Życiowej Dziesiątki w 2019 roku! To o ponad 10 tys. zł więcej względem opublikowanej przez nas w grudniu tabeli nagród 10. TAURON Festiwalu Biegowego, która teraz doczekała się aktualizacji. Wszystko dzięki… uczestnikom, którzy tak licznie zapisujecie się na start! - informują organizatorzy krynickiego święta biegów.

Co ważne, dzięki zniesieniu limitu frekwencji do wypłaty nagród finansowych, cała kwota może trafić do uczestników biegu z Krynicy do Muszyny! Startujemy już 7 września – wciąż można się zapisywać - TUTAJ!

Największy bieg TAURON Festiwalu Biegowego w tegorocznej edycji zaoferuje aż 63 nagrody finansowe w kategoriach wiekowych! I to nie byle jakich kategoriach, bo Życiowa Dziesiątka to jeden z nielicznych biegów w Polsce, którego uczestnicy klasyfikowani są przedziałach co 5 lat – 16-24 lata, 25-29 lat, 30-34 lata, 35-39 lat, 40-44 lat, 45-49 lat, 50-54 lata, 55-59 lat i 60+ lat! Najszybsi w rywalizacji rówieśników zarobią po 700 zł. Drugie miejsce to 500 zł, trzecie 400 zł.Nagrody finansowe będą wypłacane do siódmego miejsca w włącznie!

Wyjątkowe nagrody czekają na Polaków uczestniczących w rywalizacji. Biegacze, którzy pokuszą się o złamanie polskich rekordów trasy (28:31 Szymona Kulki w rywalizacji mężczyzn oraz 33:04 Katarzyny Jankowskiej w rywalizacji kobiet) i dopną celu, zarobią okrągłe 10 000 zł! Warto szybko biegać w Krynicy, bo premie za polskie rekordy trasy są bonusem do nagród w klasyfikacji generalnej i kategorii wiekowych!

Bez względu na tempo biegu, najlepszych Polaków Życiowej Dziesiątki 2019 uhonorujemy nagrodami w wysokości 2 tys. zł! To nasz wkład w rozwój sportowy najlepszych biegaczy ulicznych w kraju.

Ponadto najlepsi Polacy w kategoriach wiekowych 35+ otrzymają medale Mistrzostw Polski Masters w biegu ulicznym na 10 km! Od wielu lat partnerem konkurencji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters.

To nie koniec nowości – po raz pierwszy nagrodami finansowymi uhonorujemy najlepszych Sądeczan uczestniczących w Życiowej Dziesiątce! Nagrody w wysokości odpowiednio 700, 500, 400, 300 i 200 zł trafią do najszybszych piątek zawodników i zawodniczek. UWAGA – zgłoszenia do tej klasyfikacji (obejmującej Miasto Nowy Sącz oraz powiaty nowosądecki, limanowski, gorlicki, nowotarski oraz tatrzański), przyjmowane będą WYŁĄCZNIE w biurze zawodów. Zgłoszenia będą przyjmowane na podstawie numerów startowych. Osoby, które nie dokonają zgłoszenia do tej klasyfikacji w biurze zawodów NIE będą uwzględniane w wynikach.

Nagrody „Najlepszy Sadeczanin” i „Najlepsza Sądeczanka” NIE będą dublować się z pozostałymi nagrodami.

Jak zawsze wysokie są nagrody w kategorii generalnej Życiowej Dziesiątki (bez ograniczeń w zakresie narodowości uczestników). Tu nagradzamy pierwsze trójki zawodów - zwycięzcy zarobią po 5 000 zł!

Zaktualizowana tabela nagród Życiowej Dziesiątki – TUTAJ.

Wraz z aktualizacją kwot nagród, zdecydowaliśmy o zniesieniu limitu frekwencyjnego do wypłaty nagród w kategoriach wiekowych! Bez względu na liczbę uczestników biegu, nagrody trafią do tych, którzy wykazali się najlepszą formą i zajęli czołowe miejsce.

Biegowy Need for Speed!

Życiowa Dziesiątka to najszybszy bieg na 10 km w Polsce! Dzięki opadającej na całej długości trasie prowadzącej z krynickiego deptaka do Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie (deniwelacja terenu 128 m), uczestnicy osiągają tu zawrotne prędkości - wyniki są tu od kilkunastu sekund do nawet 1 minuty lepsze w stosunku do konwencjonalnych tras!

Z historycznego zestawienia rezultatów wynika, że poziom konkurencji stale rośnie! W pierwszej edycji biegu dziesiąty mężczyzna na mecie miał wynik 33:10. W 2018 r. żeby zająć miejsce w TOP10, trzeba było pobiec już 30:59! Wyraźną różnicę w jakości wyników widać też wśród pań - pierwszą dziesiątkę edycji 2018 zamknął wynik o prawie 8 minut lepszy niż w pierwszej odsłonie Życiowej Dziesiątki!

Gorąco zapraszamy na start! Lista zgłoszeń do biegu dobija do 2 tys. osób – zapisy trwają. Ostatnie numery startowe wydamy 7 września o godz. 10:20.

Życiowa Dziesiątka 2019 - informacje praktyczne:

  • Kiedy: 7 września 2019, godz. 10:50 deptak w Krynicy-Zdroju
  • Dystans: 10 km / -128 m (atest PZLA)
  • Strefy startowe: elita, do 35, 40, 45, 50, 55, 60 minut
  • Limity trasy: 1h30’ na mecie, 45’ na półmetki w miejscowości Powroźnik
  • Klasyfikacja: pierwszych 50 zawodników wg czasu brutto, pozostali – netto
  • Transport: powrót zawodników z mety do Krynicy podstawionymi autokarami
  • Szczegóły konkurencji i regulamin: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ - OTWARTE ZAPISY, BEZ LIMITU UCZESTNIKÓW

Fundacja „Festiwal Biegów”


Partner konkurencji:

Współorganizator konkurencji:

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu