Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
08/09/2022 - 16:35

Świadkowie Jehowy znów pukają do domów w Nowym Sączu

Świadkowie Jehowy wznowili formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Rozpoczęli tym samym kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Nowego Sącza i okolic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu”.

Zobacz też: Ostatni Żyd na sądeckiej wsi. Jeszcze w latach 70. prowadził gospodarstwo

Jak wyjaśnia Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy: - Bardzo się cieszymy, że dzięki głoszeniu od domu do domu znów będziemy mogli osobiście podzielić się z mieszkańcami czymś pozytywnym - wspaniałą nadzieją, o której mówi Biblia. W dobie napływu tak wielu negatywnych informacji, wiedza o Bogu i Jego konkretnych planach dla ludzi na przyszłość, dodaje sił i buduje nadzieję na lepsze jutro. I właśnie to motywuje nas do działania. Wiele osób zastanawia się dlaczego Świadkowie Jehowy wciąż odwiedzają ludzi w ich domach. Właśnie dlatego. Głoszenie od domu do domu to skuteczny sposób docierania do ludzi z dobrymi wiadomościami pochodzącymi z Pisma Świętego. Wszystkim chętnym, którzy chcieliby lepiej poznać tę niezwykłą księgę, będziemy proponować też nowy, bezpłatny kurs biblijny.

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Nowym Sączu, średnio pięć milionów takich kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Zobacz też: Uroczystości odpustowe ku czci imienia Maryi w Tyliczu, od 9-11 września

- Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny – podkreśla Jarząbek. (oprac.: ES [email protected] Fot.: archiwum Świadków Jehowy)Dziękujemy za przesłanie błędu