Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
09/09/2016 - 10:15

Gdzie się bawić? Kulturalny weekend po sądecku (9-11.IX)

Festiwal Biegowy w Krynicy, Święto Owocobrania w Łącku, a może Sądeckie Enduro... tak m.in. prezentuje się weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek-sobota- niedziela

Wyjeżdżają biznesmeni i politycy, przyjeżdżają biegacze. Rusza Festiwal Biegowy
Dziś startuje 7. PKO Festiwal Biegowy. Przez 3 dni w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Tyliczu i okolicznych miejscowościach odbędzie się ponad 30 konkurencji. Jak podają organizatorzy łączna długość tras festiwalowych to ponad 300 kilometrów.

Ostatnie tygodnie wystawy „pany chłopy chłopy pany”
Do 11 września w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ oraz w Sądeckim Parku Etnograficznym oglądać można dwie wystawy-instalacje w ramach projektu artystycznego „pany chłopy chłopy pany”.

Sobota-niedziela

Łącko: Święto Owocobrania z gwiazdą disco polo
W nadchodzący weekend (10-11 września) Łącko stanie się stolica sadowników. Zbliża się kolejna edycja Święta Owocobrania Łącku.

Sądeckie Enduro już od 9 do 11 września!
Szybka jazda w stylu cross-contry, zmaganie z błotem lub terenowymi przeszkodami, odcinki sprawdzające technikę jazdy – to wszystko zobaczyć można będzie w weekend 9-11 września w Nowym Sączu i na okolicznych bezdrożach. Zawody enduro wszechstronnie sprawdzają umiejętności kierowców, a że to finałowe rundy rozgrywek, więc emocji na pewno nie zabraknie! Start 10 września o godz. 10 na nowosądeckim rynku.

Sobota

Św. Charbel zawita do Sącza. Spotkanie z polskim jezuitą z Syrii
Caritas i ojcowie jezuici z parafii kolejowej w Nowym Sączu zapraszają w sobotę (10 września), godz. 16.30, na mszę św. z namaszczeniem olejem św. Charbela. Mszę będzie celebrował o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, który przez 31 lat posługiwał w Syrii. Po mszy spotkanie z ojcem Zygmuntem.

Stary Sącz: Jacek Polak w Galerii pod Piątką
Galeria pod Piątką (Rynek 5) zaprasza w sobotę (10 września) o godz. 12.30 na wernisaż wystawy malarstwa krakowskiego artysty Jacka Polaka.

Kordian zaśpiewa a sądeczanie będą walczyć o tytuł Mistrza Grilla
Do 8 września zgłaszać się mogą chętni do udziału w rywalizacji w piętnastych Mistrzostwach Nowego Sącza w Grillowaniu. Trzeba zabrać ze sobą grill i kulinarną fantazję. Podczas imprezy po raz pierwszy w plenerze usłyszeć będzie można słynnego króla disco polo Kordiana Cieślika!

Niedziela

Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza w niedzielę (11 września) w godz. 10 -17 do udziału w kiermaszu staroci oraz akcji „Drugie życie książki”.

Niedziela z Ojcem Pio na stadionie w Zawadzie
W niedzielę (11 września) od godz. 13. na stadionie w Zawadzie czekać będą liczne konkursy, loteria fantowa, aukcje i koncerty. Wszystko za sprawą "Niedzieli z Ojcem Pio".

Pani nasza Limanowska. Płyta w 50. rocznicę koronacji figury Matki Bożej
„Pani nasza Limanowska” to tytuł płyty wydanej przez Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM. Utwory z niej zabrzmią 11 września o godz. 17. w limanowskiej bazylice.

A może do kina?
Seanse w Sokole, Heliosie i Jaworzynie (7.IX)

(JB), fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”