Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
11/10/2018 - 12:05

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (12-14 października)

Wystawa bobowskiej koronki klockowej, sztafeta 100 km na 100 Lat, wieczór literacki z Joanną Siedlecką, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK 

Wystawa bobowskiej koronki klockowej

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do zapoznania się z oryginalnymi dziełami bobowskiej koronki klockowej! Eksponaty oraz fotografie archiwalne prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa w Bobowej, Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej oraz prywatnych zbiorów koronczarek. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Galerii SOKÓŁ. Wystawa potrwa do 28 października 2018 r.

Sienna: StandUp w Hangarze

Heron Live Hotel zaprasza na wieczór z elitą polskich komików Maciejem Brudzewskim oraz Damianem Skórą. Spotkanie odbędzie się 12 października o godzinie 20.00 w Klubie Muzycznym Hangar.

SOBOTA 

Wieczór literacki z JOANNĄ SIEDLECKĄ

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu i Fundacja Republika Marzeń zapraszają na wieczór literacki z JOANNĄ SIEDLECKĄ wybitną eseistką i reportażystką, wnikliwą badaczką życia i twórczości polskich literatów, która opowie o perwersyjnej wyobraźni Brunona Schulza i jego stosunku do kobiet oraz o tym, jak zapamiętany był w rodzinie. Gościem wieczoru będzie SŁAWOMIRA ŁOZIŃSKA znakomita aktorka, artystka Teatru Narodowego. Spotkanie odbędzie się 13 października (sobota) 2018 r. o godz. 18.00. Poprowadzi je BOGUSŁAW DEPTUŁA z Fundacji Republika Marzeń, kurator wystawy W stronę Schulza.

Warsztaty akordeonowe w Miasteczku Galicyjskim

W sobotę 13 października 2018 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbędą się warsztaty akordeonowe i koncert kameralne w ramach IV Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Koncert w Atelier Jazz Club: Shaun Booker

Atelier Jazz Club zaprasza na sobotni  – 13 października – koncert amerykańskiej wokalistki bluesowej Shaun Booker. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Krynica – Zdrój: Parowozem do Muszyny i Krynicy

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza na weekendową wycieczkę historycznym składem kolejowym. Przejazd pociągiem z Krynicy – Zdroju do Muszyny oraz z Muszyny do Krynicy – Zdroju odbędzie się w najbliższą sobotę 13 października.

Biała Niżna: Sztafeta 100 km na 100 Lat

Wójt Gminy Grybów zaprasza do udziału w sztafecie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 13 października o godzinie 9.00 na Torze Rolkowym w Białej Niżnej. Zgłoszenia do 12 października 2018 r.

Muszyna: U studni

Kawiarnia Dwór Starostów zaprasza w sobotę 13 października o godzinie 18.00  na koncert zespołu U Studni. Początek imprezy o godzinie 18.

ŚRODA

Józef Piłsudski – fakty i tajemnice z życia Marszałka

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza w środę 17 października o godzinie 17.00 na spotkanie ze Sławomirem Koper historykiem, publicystą i pisarzem.  Autor książki  ”Józef Piłsudski. Człowiek i polityk” przybliży mało znane fakty z życia Marszałka. Wstęp wolny.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (12-18 października)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu