Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
18/05/2022 - 11:40

Jak wychować dziecko mądrze i świadomie - konferencja metodyczna Sunny Buddies

- Wychowanie to rzecz poważna. Musi się w nim mieszać przykrość z przyjemnością – pisał przed wiekami Arystoteles. O tym, jak wychowywać dziecko świadomie można było usłyszeć podczas konferencji metodycznej zorganizowanej przez przedszkole Sunny Buddies.

„Świadome wychowanie zaczyna się Tu i Teraz” – konferencja metodyczna pod niniejszym hasłem odbyła się 17 maja (tj. wtorek) w sali konferencyjnej Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zgromadzeni na widowni uczestnicy dowiedzieli się więcej na temat świadomego wychowania dzieci. W programie znalazło się sześć prelekcji, prowadzonych przez specjalistów.

Na początek o budowaniu pozytywnych więzi z dziećmi w rodzinie opowiedzieli Elżbieta i Krzysztof Mordarscy, nauczyciele i doradcy życia rodzinnego przy Bazylice Św. Małgorzaty oraz Centrum Rekolekcyjnym Opoka.

Na temat mózgu i jego zasobów opowiedziała Beata Wróbel, pedagog i metodyk nauczanie. Alicja Kolbusz z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli skupiła się na wpływie dorosłych na wprowadzanie dziecka w świat prawdy, dobra i piękna.

Klaudia Ogórek, pedagog specjalny przybliżyła rodzicom i wychowawcom aktualne problemy współczesnego wychowania. Katarzyna Puła, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny skupiła się na empatycznej i świadomej komunikacji z dzieckiem.

O pozytywnej dyscyplinie w pracy z dziećmi mówiła Gabriela Stachoń. Marzena Kunicka-Porwisz zajęła się tematem wspomagania dzieci z trudnościami.

Uczestnicy konferencji metodycznej organizowanej przez niepubliczne przedszkole dwujęzyczne „Sunny Buddies” (ul. Krańcowa 13) mogli odebrać certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu. Patronem medialnym tego wydarzenia był „Sądeczanin”. ([email protected], fot. SS)

Jak wychować dziecko mądrze i świadomie - konferencja metodyczna Sunny Buddies
Zobacz fotorelację z konferencji metodycznej "Świadome wychowanie zaczyna się Tu i Teraz", która odbyła się 17 maja w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu