Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
23/08/2023 - 21:00

Miłośnicy książek spotkają się z Przemkiem Kossakowskim i Nelą małą reporterką w Sączu i Piwnicznej

Wyjątkowe atrakcje czekają nie tylko małych, ale i tych dużych czytelników, którzy wezmą udział w niezwykłej akcji podróżniczo-czytelniczej „Kolej na książkę, książka na kolej”, która odbędzie się w sobotę (26 sierpnia) w Nowym Sączu oraz Piwnicznej - Zdroju. W tych dwóch miejscowościach naprawdę będzie się działo. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Sądeczanin.info”

W Nowym Sączu, w scenerii zabytkowego dworca PKP o godz. 9 rozpocznie się spotkanie autorskie oraz warsztaty plastyczne dla dzieci z Jadwigą Marzec – autorką książeczek promujących nasz region. Mamy nadzieję, że dzieci, które lubią czytać i lubią słuchać, jak im ktoś czyta, w tym miejscu nie zabraknie

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oprowadzać będzie po wystawie modeli pociągów, a postacie bajkowe z wydawnictwa AdaMada będą prowadzić zabawy animacyjne dla najmłodszych. Mobilna biblioteka zapraszać będzie dzieci do zapisu do Sądeckiej Biblioteki Publicznej i rozdawać pakiety powitalne kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

W Piwnicznej – Zdroju też nie zabraknie atrakcji, zaplanowanych w ramach tego wydarzenia. Ci, którzy dotrą do Piwnicznej w specjalnie przygotowanym na akcję pociągu będą musieli udać się od razu na Plac Religijno-Turystyczny św. Jana Pawła II przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Krakowska 6).

Spotkanie autorskie z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ rozpocznie się o godz. 11:00. Autorka familijnych reportaży z całego świata zabierze małych i dużych słuchaczy w świat niecodziennych podróży i poznanych egzotycznych kultur oraz opowie o swoich podróżniczych przygodach i reporterskiej pasji. Na stoisku wydawniczym Neli Małej Reporterki będzie można zakupić jej książki a po spotkaniu zdobyć autograf.

O godz. 12:30 rozpocznie się spotkanie z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM, nieustraszonym podróżnikiem, dokumentalistą i motywatorem, który opowie o swoich mrożących krew w żyłach przygodach. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki i zdobycia autografu podróżnika.

Z najmłodszymi uczestnikami imprezy „Kolej na książkę, książka na kolej” spotka się o godz. 13:00 NATALIA PRZEŹDZIK – zakochana w górach oraz polskim morzu autorka książeczek dla dzieci. Uczestnicy spotkania autorskiego zaproszeni zostaną też do udziału w warsztatach plastycznych związanych tematycznie z omawianymi książkami. Zakupić będzie można też książeczki autorki i zdobyć jej autograf.

W czasie powyższych wydarzeń mali miłośnicy książek i podróży zaproszeni będą do udziału w animacjach muzycznych i zabawach z postaciami bajkowymi. Będzie też możliwość pomalowania twarzy oraz wykonania zwierzątek z balonów. Wydarzeniom towarzyszyć będą promocje produktów partnerów akcji „Kolej na książkę, książka na kolej” – będzie można skosztować pizzy, słodkich wypieków, lodów, naturalnej wody mineralnej i wyciskanych soków.

Organizatorem wydarzenia jest Sądecka biblioteka Publiczna w Nowym Sączu.

Specjalny pociąg do Piwnicznej – Zdroju zabierze tych uczestników wydarzenia, którzy wcześniej zapisali się na przejazd. Te osoby proszone są o przybycie na peron na dworcu PKP w Nowym Sączu około 15 minut przed odjazdem pociągu. Podróż muzycznym pociągiem będzie trwała ok. 30 minut. W trakcie przejazdu do Piwnicznej – Zdroju w pociągu odbędzie się koncert piosenek żeglarskich oraz szlagierów turystycznych „Znowu jestem dziś w podróży…” w wykonaniu Tomasza Szołdrowskiego.

Po skorzystaniu z wszystkich atrakcji uczestnicy, którzy uzyskali bilet na przejazd powrotny specjalnym pociągiem Polregio, powrócą do Nowego Sącza przy dźwiękach drugiego koncertu Tomasza Szołdrowskiego. Odjazd pociągu powrotnego ze stacji w Piwnicznej-Zdroju o godz. 14:42.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu