Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
31/05/2020 - 00:20

Msze święte bez limitu wiernych. Biskup odwołał dyspensę i niektóre ograniczenia

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń, które zostały wprowadzone w Polsce z powodu epidemii koronawirusa. Decyzją rządu od 31 maja w kościołach nie będzie obowiązywał limit osób przebywających w tym samym czasie w świątyni. Wierni będą musieli jedynie zachować dwumetrową odległość od innych osób i zakrywać maseczką ochronną usta i nos.

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu kolejnych obostrzeń, biskup Andrzej Jeż zapowiedział, że z dniem 1 czerwca odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy świętej w niedziele i święta nakazane.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – zachęca biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Zobacz też Biskup Jeż wyświęcił nowych kapłanów. Pięciu pochodzi z Sądecczyzny [ZDJĘCIA]

Pasterz diecezji w dalszym ciągu utrzymuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy dla wiernych w podeszłym wieku, osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem, bądź mają objawy infekcji, takie jak kaszel, katar czy podwyższona temperatura.

Biskup Jeż zniósł także wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy komunii św.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu