Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/06/2014 - 14:24

Nowy Sącz: Zakończenie roku szkolnego w Centrum Studenckiego Wolontariatu „Winnica”

Studenci, działający w Centrum Studenckiego Wolontariatu „Winnica” w Nowym Sączu zakończyli rok szkolny 2013/2014. Razem ze swoimi podopiecznymi uczestniczyli w pikniku w gospodarstwie agroturystycznym.
Wolontariusze i uczniowie, niektórzy w towarzystwie swoich rodziców, zebrali się na ul. Morawskiego, aby wyjechać do gospodarstwa agroturystycznego w Kamionce Wielkiej. Tam wspólnie spędzili czas przy atrakcjach przygotowanych przez pracowników ośrodka, m.in.: dowiedzieli się, jakie są rasy koni, poznali fachowe nazewnictwo sprzętu jeździeckiego, a chętni mogli sami na chwilę zostać jeźdźcami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały rok szkolny udzielali pomocy edukacyjnej dzieciom.

Na sam koniec przy dźwiękach muzyki odbył się wspólny grill. W tym roku wolontariuszami było 65 młodych osób. Każda z nich udzielała pomocy edukacyjnej jednemu uczniowi, co w sumie daje liczbę 130 osób zaangażowanych w dzieło wolontariatu. Wolontariusze otrzymali upominki przygotowane przez Centrum „Kana” w postaci książek, słodyczy oraz koszulek z nadrukami.

Oprócz zajęć z poszczególnych przedmiotów wolontariusze angażowali się w wiele innych przedsięwzięć organizowanych przez Centrum „Kana”, m.in.: w półkolonie dla dzieci, w przygotowanie wystawy przestrzennej pt.”Nauczanie Jana Pawła II”, pomoc w organizacji wystawy pt. „Drogowskazy” we współpracy z Akcją Katolicką oraz promocję zajęć dla młodzieży i seniorów.

Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa 3 wolontariuszek-studentek studiów magisterskich na kierunku matematyka, które samodzielnie przygotowały innowacyjny program zajęć matematycznych dla uczniów szkół podstawowych, sporządzając projekt pn. „Popołudnia z matematyką”. Wolontariuszki spotykały się z grupą 10 uczniów 1 raz w tygodniu podczas dziewięciu 60-minutowych ciekawie prowadzonych zajęć w okresie od kwietnia do czerwca.

Spotkania rozbudziły zainteresowanie matematyką, pomagając jednocześnie w zrozumieniu wielu pojęć. W Centrum „Kana” uroczyście zakończono autorski i zarazem wolontarystyczny projekt „Popołudnia z matematyką” wśród obecności innych wolontariuszy. Trzy wolontariuszki otrzymały szczególne podziękowania wraz z upominkami, a uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Spotkanie służyło także wymianie poglądów, dzieleniu się doświadczeniem, a jego celem było zmotywowanie młodych ludzi do angażowania się w inne obszary działalności Centrum „Kana”.

Oprac. (rob)
Fot. Centrum Kana
 


Dziękujemy za przesłanie błędu