Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/11/2019 - 13:10

Premiera filmu sądeckiego reżysera już w piątek. Tego nie można przegapić!

To już 15 listopada - sądeccy fani kinematografii i hip-hopu długo na to czekali. W kinie Sokół w Nowym Sączu odbędzie się premiera głośnego filmu „Proceder: Żyj aż do bólu”, którego reżyserem jest sądeczanin Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jego brat, Wojciech.

W kinie Sokół odbędzie się premiera filmu "Proceder"

Dzieło braci Węgrzyn opowiada o barwnym, ale też pełnym cierpienia życiu znanego, śląskiego rapera, Tomasza Chady, który współpracował z największymi nazwiskami polskiej sceny hip-hopowej i zginął w 2018 roku w tragicznych okolicznościach.

W film zaangażowani zostali zarówno znani polscy aktorzy: Jan Frycz, Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Więdłocha, czy Antoni Pawlicki, jak i ludzie z polskiej sceny hip-hopu: Bajorson, Kali, Vienio, Zbuku. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Piotr Witkowski.

Reżyser Michał Węgrzyn wcześniej był autorem takich produkcji jak: „Historia Kobiety”, „Klan”, „Na sygnale”, „Takie życie”, „Wściekłość”, czy „Wybraniec”. Zapraszamy do kina Sokół na premierę z udziałem autorów filmu. Tego nie można przegapić! Pozycja obowiązkowa szczególnie dla sympatyków hip-hopu.

Paweł Swarlik, fot. Kino Sokół, Global Studio.

Film ProcederDziękujemy za przesłanie błędu