Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
24/10/2020 - 15:20

Prosta recepta na światowy kryzys: powrót do uczciwości i wartości

- Właśnie skończyłem czytać niezwykły, fascynujący artykuł. Rzecz jest o człowieku, który po 20 latach sukcesów w biznesie dochodzi do wniosku, że podstawą sukcesu w biznesie jest fundament wartości - pisze na łamach październikowego "Sądeczanina" pastor Jacek Orłowski. Kim był bohater tego intrygującego artykułu?

Zacznijmy od początku. - Sławomir L., bankowiec i finansista, rozpoczynał swoją przygodę w biznesie od zbierania jagód w lesie (sic!) kiedy był dzieckiem. Jak sam mówi, "jego droga do wartości rozpoczęła się w domu rodzinnym od bezwzględnego poszanowania tychże". Dziś, po latach sukcesów w biznesie napisał książkę, w której podaje prostą receptę na światowy kryzys: powrót do uczciwości i wartości. "Dopóki biznes nie zrozumie, że w firmie powinny obowiązywać standardy uczciwości, a ludzie to nie narzędzia, ale podmioty - nic się nie zmieni". 

(...) Pomyślałem - jaka to prosta prawda, a jakże niezauważana: uczciwość. Bo przecież nie jest ważne tak do końca jaka ustawa, jaki rząd, jakie reformy, jaka wizja i jakie decyzje - każda ustawa (lepsza czy gorsza) ma swoich zwolenników i przeciwników, każde reformy naruszają czyjeś interesy, każda wizja jest podzielana tylko przez część ludzi, każda decyzja ma zwolenników i przeciwników - pisze pastor dziekan Jacek Orłowski. - Czyż nie ważniejsze jest, aby ci co te decyzje podejmują byli - przynajmniej - uczciwi?

Czytaj też: Grzegorz M. Malinowski o podejmowaniu decyzji w warunkach ekstremalnych

Tekst naszego autora znajdziecie w październikowym "Sądeczaninie". Korzystając ze strony internetowej e-wydanie.sadeczanin.info kupisz go najszybciej. Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu