Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
16/01/2014 - 08:41

Starosądeccy uczniowie: Bezpieczniej w drodze do szkoły

W ośmiu szkołach podstawowych w gminie Stary Sącz odbyły się prelekcje dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach.
Pół tysiąca uczniów klas I i II miało możliwość uczestnictwa (14 i 15 stycznia)w prelekcjach przeprowadzonych przez st. sierż. Marka Dudę z Komisariatu Policji w Starym Sączu. Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego poruszania się na drogach ze szczególnym uwzględnieniem konieczności i potrzeby stosowania na co dzień elementów odblaskowych.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele ważnych i ciekawych w tym temacie pytań. Po spotkaniu każdy uczeń otrzymał odblaskowy zestaw: odblaskową naklejkę, opaskę na rękę oraz kamizelkę, dzięki którym będzie widoczny na drodze. Zakup elementów odblaskowych był finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Było to możliwe dzięki współpracy burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka z Regionalnym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego w Nowym Sączu – informuje Barbara Porębską, dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo-Administracyjnej Szkół w Starym Sączu, która zorganizowała akcję.

(oprac. JB)
Fot. archiwum gm. Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu