Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/08/2020 - 15:00

Swego nie znacie? Poznacie we wrześniu nad Jeziorem Rożnowskim

Europejski Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków Starego Kontynentu. 13 września odbędzie się tegoroczna ogólnopolska inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia. Wszystko to będzie miało miejsce nad Jeziorem Rożnowskim w Heron Live Hotel w Siennej.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Polska uczestniczy w tym wydarzeniu od 1993 roku. Chodzi przede wszystkim o promowanie zabytków oraz różnorodnego regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Co roku we wrześniu odbywają się wykłady, wystawy, koncerty i festyny. Zainteresowanie odbiorców wzbudzają szczególnie imprezy lokalne: kiermasze wyrobów artystycznych i rzemieślniczych czy prezentacje ginących zawodów. Kraje, które biorą udział w EDD udostępniają również do zwiedzania różne zabytki i miejsca kultury. I to bezpłatnie.

Wszystko po to, aby nawiązać dialog międzykulturowy i zachęcać publiczność do obcowania z innymi kulturami i zwyczajami. Przy okazji możemy poznawać lokalną kulturę, która czasem przemyka nam przed oczami niedostrzeżona i niedoceniona.

W tym roku ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się nad Jeziorem Rożnowskim 13 września w Heron Live Hotel w Siennej. Na sali koncertowej od godziny 13 uczestnicy będą mogli wysłuchać trzech różnych prelekcji na tematy związane z kulturą regionu. W programie przewidziane są również warsztaty rękodzieła oraz warsztaty kulinarne.

Na fanów muzyki czekają występy zespołów regionalnych oraz gwiazda wieczoru. O godzinie 17 wystąpi Izabela Szafrańska z zespołem. "Sądeczanin" jest patronem medialnym tego wydarzenia. (PS)

Zobacz plakat i program wydarzenia.Dziękujemy za przesłanie błędu