Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/03/2016 - 04:15

Historia Roja w kinie Sokół z udziałem grupy rekonstrukcyjnej

Kino Sokół zaprasza w piątek 4 marca o godz. 17.50 na premierę filmu „Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego z udziałem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych - 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Po pokazie filmu nastąpi spotkanie z przedstawicielami  Stowarzyszenia oraz prezentacja dziedzictwa historycznego 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Obraz  został objęty Honorowym Patronatem przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę.

Historia Roja, to awanturnicza opowieść o dwudziestoletnim chłopaku, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP. Jest to historia sześciu lat walki i wielu spektakularnych akcji zbrojnych, historia egzekwowania prawa tam, gdzie zapanowało komunistyczne bezprawie, ale także opowieść o miłości, szczęściu, buncie i zdradzie, którego doświadczali młodzi partyzanci w najintensywniejszym okresie swojego życia.

HISTORIA ROJA
Polska 2016, 140, dramat, historyczny, od 15 lat
seanse: 4 - 8 marca g. 17:50, 10 marca g. 20:15
cena biletu na seans: 13 zł i 16 zł

(oprac. JB)
Źródło: MCK SOKÓŁDziękujemy za przesłanie błędu