Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
30/09/2022 - 21:55

Muszyna rozbudowuje tereny nad Popradem, powstaną nowe ogrody. Jak będą wyglądały? Mamy ich wizualizacje

Muszyna nadal rozbudowuje tereny w strefie uzdrowiskowej nad Popradem. Na Zapopradziu do ogrodu angielskiego i francuskiego, dołączą jeszcze ogrody chiński, grecki i wiklinowy. Jak będą wyglądać? Miasto udostępniło ich wizualizacje.

Zapopradzie w Muszynie to ulubione miejsce spacerów i wypoczynku mieszkańców i kuracjuszy.  Miasto nadal zagospodarowuje teren położony nad Popradem, między aleją spacerową a rzeką. 

W 2019 roku ogrody tematyczne rozbudowano o style francuski i angielski. Powstał wówczas też staw rekreacyjny,  o nieregularnej linii brzegowej, odzwierciedlający naturalne rozlewisko i roślinność, gdzie znajdą miejsce wodne ptactwo.  

Wkrótce powstaną jeszcze ogrody chiński, grecki oraz wiklinowy. Pojawi się też strefa wypoczynku. Jak będą wyglądać? Władze miasta udostępniły ich wizualizacje.

Wartość prac projektowych oraz uzyskanie uzgodnień i decyzji to 91 tys. złotych. Miasto złożyło w starostwie powiatowym wnioski o wydanie pozwolenia na budowę oraz zawiadomienia o planowanym rozpoczęciu robót. 

W tej części uzdrowiska w budowie jest już drewniana tężnia solankowa, o średnicy ok. 12 metrów i wysokości ok. 7, 5 metrów. Na jej budowę  uzdrowisko otrzymało 176 tys. zł. Kwota ta stanowi 37 proc. wartości inwestycji, pozostałe środki pochodzą z innych programów. (MK). fot. wizualizacja UMiG Muszyna. Dziękujemy za przesłanie błędu