Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 maja. Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
30/08/2023 - 12:00

PIS doszedł do szokujących ustaleń. Ta partia jest dla nas wyjątkowo niebezpieczna

Wiele osób może to mieć w domu, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie za sobą niesie. Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS), po przeprowadzeniu badań, wykryła niebezpieczne bakterie w jednej z partii tatara wołowego! To duże zagrożenie dla naszego zdrowia.

Ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego 

Ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) pojawiają się dość często. Zwykle są niezwykle niepokojące i dotyczą produktów lub artykułów, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. Niedawno wycofywane ze sklepów były śpiworki dla niemowląt. Na tym nie koniec…

GIS wydał właśnie kolejne ostrzeżenie. Tym razem Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS), po przeprowadzeniu badań, stwierdziła obecność pałeczek salmonelli w jednej partii tatara wołowego 200 g. Można go było kupić w sklepach Auchan. 

Tatar wołowy wycofany z Auchan

Jak wyglądają szczegóły produktu?

  • Numer partii: 2293008
  • Termin przydatności do spożycia: 30.08.2023
  • Wyprodukowano dla: Auchan Polska 
  • Producent: Zakłady Mięsne Łuków S.A.

- Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o stwierdzonej nieprawidłowości producent wraz z dystrybutorem rozpoczęli wycofywanie i utylizację wskazanej partii. Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują cały proces - informuje GIS.

Jeśli zatem kupiliście podaną partię tatara wołowego koniecznie się jej pozbądźcie. Jest bardzo niebezpieczna. W przypadku pojawienia się choroby, niezwłocznie skontaktujcie się z lekarzem. Jej objawy mogą się pojawić od 6 godzin do 3-7 dni od spożycia.

- Są to bóle brzucha, gorączka, biegunka, odwodnienie, nudności, wymioty. Niekiedy może rozwinąć się zakażenie układowe o cięższym przebiegu tzw. postać pozajelitowa, szczególnie u małych dzieci, osób w podeszłym wieku lub z obniżoną odpornością. Obserwuje się wówczas powstawanie ropni, zapalenie dróg żółciowych, płuc, opon mózgowo-rdzeniowych, stawów, szpiku kostnego, kości oraz posocznicę - wymienia GIS.([email protected], fot.: JB - ikona/ zdjęcie ilustracyjne, Główny Inspektorat Sanitarny)







Dziękujemy za przesłanie błędu