Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
12/11/2019 - 15:55

Prezent dla szpitala już jest. Korzystać będą z niego pacjenci! [ZDJĘCIA]

Szpital im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej otrzymał z budżetu państwa milion złotych na nowy tomograf komputerowy. Promesę na taką kwotę odebrali w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie starosta powiatu limanowskiego Mieczysław Uryga i dyrektor limanowskiego szpitala Marcin Radzięta.

Placówka ta zostanie wyposażona w nowoczesny tomograf w przyszłym roku. Szpital zamierza kupić urządzenie nowocześniejsze, o lepszych parametrach.

Obecnie dysponuje tomografem, który wykonał już wiele tysięcy badań. Niestety, coraz częściej ulega różnym awariom. W takich sytuacjach pacjenci muszą być przewożeni do innych placówek medycznych, w których jest możliwość wykonania tego badania.

Jak już pisaliśmy w limanowskim szpitalu wykonywanych jest rocznie 8,5 tysiąca badań tomograficznych. Do Limanowej przyjeżdżają pacjenci nie tylko z powiatu limanowskiego, ale również z Sądecczyzny i innych powiatów.

Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala ogromnie się cieszy, że taka znacząca kwota została przyznana z budżetu państwa na nowy tomograf dla placówki, którą kieruje.

Czytaj także: Skończą się awarie i transporty pacjentów. Nowy tomograf dla szpitala

- Chcemy zwiększyć liczbę badań – mówi dyrektor Radzięta. – Dzisiaj jest to jedno z podstawowych badań w diagnostyce medycznej. – Jesteśmy już po przetargu na dostarczenie i montaż tego urządzenia. Została już wybrana firma. Teraz sprawdzamy warunki formalne. Chciałbym jeszcze przed końcem tego tygodnia podpisać umowę z dostawcą urządzenia. Ostatecznie nowy tomograf zakupimy za ponad 1,2 mln złotych. Firma, która dostarczy nowe urządzenie zdemontuje nasz stary tomograf i go odkupi od szpitala. Po remoncie może służyć jeszcze innej placówce medycznej.

Dyrektor Radzięta ma nadzieję, że nowy tomograf w szpitalu w limanowej zacznie działać od 1 stycznia przyszłego roku.

Warto wspomnieć, że o pieniądze na nowy tomograf dla limanowskiego szpitala usilnie zabiegał poseł Józef Leśniak.

[email protected], fot. Szpital Powiatowy w Limanowej, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)