Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/09/2023 - 12:00

Powrożnik: Pensjonat U Stasia - dla duszy cisza, spokój i zdrowy klimat

W cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” przedstawiamy Wam cudowne miejsce, w którym spędzicie niezapomniane chwile, o każdej porze roku. To pensjonat U Stasia, w Powroźniku 85.

W cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” przedstawiamy Wam cudowne miejsce, w którym spędzicie niezapomniane chwile, o każdej porze roku.

To pensjonat U Stasia, w Powroźniku 85, w nowym domu, wybudowanym w stylu regionalnym, przepięknie położonym w Popradzkim Parku Krajobrazowym, na szlaku cerkiewek, 4 km od Krynicy-Zdroju i Muszyny.

Gospodarze oferują Wam wypoczynek w przestronnych pokojach z balkonami i łazienkami. Do dyspozycji macie kuchnię, parking na posesji, a także duży ogród z altanką i grillem. Jest też pralnia i prasowalnia. 

czytaj też: Klimkowskie Zacisze: świetna lokalizacja, przytulne pokoje. A za oknem - malownicze górskie tereny i pobliskie jezioro

Ważne jest, że na miejscu możecie skorzystać z restauracji.  Pensjonat oferuje bowiem wyżywienie. 

Wieczory spędzicie przy kominku i pianinie albo grając w pingponga. Pensjonat oferuje 5 pokoi i 20 miejsc noclegowych. Do dyspozycji jest też sala konferencyjna. Obiekt czynny jest przez cały rok. 

Przyjeżdżajcie do pensjonatu U Stasia, a nie pożałujecie! Cisza, spokój i niepowtarzalny klimat. Poznacie również miejscowe legendy. 

Niedaleko od pensjonatu U Stasia znajduje się Czarna Młaka, malowniczy staw górski, który kilkaset lat temu był jeziorem. To unikatowy na światową skalę pomnik przyrody, który podlega całkowitej ochronie.

Staw otaczają jodły, a od zachodu - sosny. Znależć można storczyk plamisty czy podkolan biały.

Czarna Młaka ma swoją legendę. Głosi ona, że w dawnych czasach, w okolicach jeziora mieli przepadać mieszkańcy. Wciągały ich najprawdopodobniej otaczające taflę wodną bagna i mokradła.

Turyści mają do dyspozycji pomost, zadaszoną wiatę oraz miejsce do parkowania rowerów. Są też tablice informacyjne.

 

Rowerzyści i piesi skorzystają z 12-kilometrowej ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż potoku Kryniczanka. Trasa rozpoczyna się u wylotu z deptaka w Krynicy, biegnie Bulwarami Dietla nad potokiem Kryniczanka. Następnie skręca w kierunku południowym, aż do Powroźnika.

Cykliści wjeżdżający na ścieżkę rowerową od strony Powroźnika, którzy chcą pojechać w kierunku Muszyny, mają do dyspozycji kładkę na potoku Muszynka. Obiekt po zmroku jest pięknie oświetlony. 

Jesienią okoliczne lasy są pełne grzybów, zimą – w pobliżu macie do dyspozycji stoki narciarskie. (MK) fot. (MK), pensjonat U Stasia. 

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i Turystyki  

 Dziękujemy za przesłanie błędu