Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
17/04/2024 - 16:00

24 finalistki konkursu Miss Polonia 2024 przepiękne i utalentowane. Poznajcie je bliżej

Są przepiękne, mądre i utalentowane. 24 finalistki konkursu Miss Polonia 2024, które walczyć będą o bursztynową koronę. W tym roku najpiękniejsza Polka zostanie wybrana po raz 95.

24 finalistki Miss Polonia 2024 będą walczyć o bursztynową koronę. Jak zapowiadają organizatorzy, gala będzie wyjątkowa, gdyż jubileuszowa 95. Wszystkie kandydatki to przepiękne, mądre i utalentowane kobiety. Gala finałowa zaplanowana jest we wrześniu w Krakowie. 

Julia Zawistowska, ma 23 lata i jest mieszkanką Białegostoku. Ukończyła studia licencjackie na kierunku ekonomia i prawo, obecnie jest na studiach magisterskich z ekonomii. Pracuje w agencji nieruchomości i biurze doradztwa kredytowego. Uwielbia pracę z ludżmi, dlatego też spełnia się w swojej profesji.

Maja Klajda ma 20 lat, studentka psychologii, interesuje się rozwojem osobistym. Tańczy taniec ludowy, uwielbia chodzić na koncerty i festiwale. Jest łęcznianką i fanką Górnika Łęczna.

Agata Kwiecień 23 lata, pochodzi z pięknego nadnidziańskiego miasta Pińczów. Specjalizuje się w przedłużaniu włosów i sztuce wizażu Pragnie w przyszłości poszerzyć swoje umiejętności i otworzyć własny biznes. Jej pasją jest podkreślanie kobiecego piękna.

Laura Brzezińska 24 lata, pochodzi z Olecka na Mazurach. Od dziecka interesuje ją praca w szpitalu, dlatego zdecydowała się na studia pielęgniarskie Prowadzi również własną firmę Beauty. Jest współzałożycielką marki odzieżowej, która niedługo wejdzie na rynek. Jeżeli miałaby w trzech słowach określić siebie: ambitna, nieprzewidywalna i empatyczna.

Julia Guźniczak ma 24 lata. Z wykształcenia jest inżynierem informatykiem w zakresie grafiki i multimediów. Spełnia się zawodowo jako hostessa. Idzie przez życie pewnym krokiem, podczas podejmowanych wyzwań daje z siebie sto procent, nie zapominając przy tym o dawce pozytywnej energii i dobrego humoru. Pochodzi z Jarocina. 

Julia Jakubiak lat 22pochodzi z Łomży, jest studentką kosmetologii. Uwielbia dzieci, którym poświęca cały swój wolny czas, wspiera przedszkola oraz oddziały onkologii dziecięcej. Jest fanką tańca High Heels.

Paulina Wykowska 25 lat, pochodzi z Łomży, jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, a prywatnie wolontariuszką w Fundacji „Mam Marzenie” oraz wielką wielbicielką tańca.

Aleksandra Wielogórska, 19 lat jest z Warszawy. W życiu towarzyszy jej sport, taniec i uśmiech. Wystąpiła w kilku musicalach. Ostatnie dwa lata liceum przebywała na stypendium sportowym (siatkarskim) w USA, gdzie uzyskała dyplom ukończenia szkoły średniej. Obecnie studiuje ekonomie i biznes międzynarodowy w Szwecji. W życiu towarzyszą jej słowa Mirandy Kerr „rozwiń skrzydła i leć”.

Anita Sawicka ma 24 lata, mieszka w Gdańsku i jest magistrem prawa. Ma wiele zainteresowań, od cukiernictwa przez niemiecką motoryzację aż do piłki nożnej. 

Aleksandra Gołębiewska, ma 22 lata i pochodzi z Dolnego Śląska. Ukończyła studia licencjackie na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość, a obecnie jest studentką studiów magisterskich. Interesuje się psychologią i rozwojem osobistym. Uwielbia pracę z obiektywem,  stąd zamiłowanie do modelingu. 

Aleksandra Podlaszewska 21 lat, pochodzi z Łodzi. Od lat interesuje się zdrowym stylem życia i pomaganiem innym, dlatego studiuje medycynę. W wolnym czasie uczęszcza na pilates, gra na skrzypcach i pianinie, uczy się też hiszpańskiego. Uwielbia podróże, a jej marzeniem jest wyjazd na misje medyczną.

Natalia Bilik, lat 20 pochodzi z Chorzowa. Jest studentką na Uniwersytecie Śląskim o kierunku Doradztwo Filozoficzne i Coaching. Jej największą pasją jest taniec, spełnia się tańcząc w spektaklach musicalowych. 

Roksana Rózga 21 latZ zawodu jest policjantką w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach. Dodatkowo studiuje bezpieczeństwo narodowe w Łodzi. W wolnych chwilach jeździ na motocyklu. 

Marlena Lekowska ma 24 lata. Pochodzi z Rzeszowa, ale od kilku lat mieszka w Gdyni. Magister Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Obecnie szkoli się na stewardesę, dodatkowo działa w branży modowo-eventowej. Jej pasje to: taniec, modeling, szeroko rozumiane lotnictwo, fotografia oraz rozwój osobisty.

Julia Baranek jest absolwentką szkoły polonijnej św. Ferdynanda w Chicago. Studentka pielęgniarstwa na Loyola University, gdzie pogłębia swoją wiedzę, ale również angażuje się w pomoc innym. Jej ambicja i społeczna aktywność stanowi inspirację dla innych młodych ludzi. Ma brata bliźniaka. 


Krakowianka Karolina Jamka ma 23 lata. Z wykształcenia jest aktorką i tancerka. Instruktorka rytmiki i baletu dla dzieci. Studiuje dziennikarstwo. Zajmuje się modelingiem, pracuje też jako hostessa. Jej zainteresowania i hobby to boks tajski, a także taniec nowoczesny, moda wycieczki górskie, opera, teatr, kino.


Anna Szaniawska lat 18, pochodzi z małej miejscowości pod Garwolinem. Studiuje psychologię, interesuje się kosmetologią i dietetyką. Od dziecka śpiewa i gra na gitarze. Tworzy treści o tematyce beauty i lifestyle na media społecznościowe.


Angelika Barczak ma 25 lat. Jest marketerka i wykładowczynią akademicka. Doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. w przyszłości chciałaby stworzyć program szkoleniowy dostosowany do potrzeb młodzieży z trudniejszym startem w życie. Prowadzi nieoficjalną balkonową stołówkę - latem serwuje menu dla zapylaczy, zimą dla ptaków. Pochodzi z Lubelszczyzny. 


Weronika Duda lat 24, pochodzi z Rzeszowa, ale mieszka w Londynie. Ukończyła licencjat z biochemii i magistra z klinicznego rozwoju leków na Queen Mary University of London, oba kierunki z wyróżnieniem. Aktualnie pracuje jako manager w sklepie z suplementami w Londynie. Jej pasją jest inspirowanie ludzi do zdrowego stylu życia i zdrowego odżywania. Ukończyła szkołę muzyczną ze skrzypiec. 

Bożena Worono lat 24, jest kresowianką, która mieszka obecnie w Warszawie. Śpiewaczka i recytatorka, doskonali swoje umiejętności na koncertach i konkursach, krajowych i zagranicznych. Po uzyskaniu licencjatu na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, studiuje dziennikarstwo śledcze na wydziale kryminalistyki. Pracuje jako reporterka, prowadzi audycję radiową poświęconą zdrowiu psychicznemu „Oby do poniedziałku”.


 

Kinga Szurc ma 24 lata, pochodzi z Gołdapi z Mazur. Jest specjalistą od przeciwdziałania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz ekspertem w think thanku naukowym, gdzie pisze artykuły głównie o prawach kobiet w Afganistanie. Skończyła studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo narodowe. 


 

Karolina Orłowska, lat 21 pochodzi ze Skierniewic. Jest studentką architektury Politechniki Warszawskiej. Od zawsze w jej życiu ważny był sport, a dokładnie pływanie i taniec. Tańczy w zespole Akademia Tańca 4-20, z którym odniosła szereg sukcesów w kraju i za granicą.

Natalia Radkowski Chicago, Polonia Amerykańska. Studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Lewis. Jej serce szybciej bije na siłowni, podczas podróży i dla ludzi. Pragnie wpływać na życie tych, którym służy łącząc pasję do zdrowego stylu życia z troską o innych. Uśmiech zawsze gości na jej twarzy.

Emily Reng, Chicago, Polonia Amerykańska. O sobie mówi, że jest marzycielką i energiczną cheerleaderką. Jej fascynacja nowymi przygodami i miłością do ludzi sprawiają, że pragnie wprowadzać radość tam, gdzie jej serce ją poniesie. Przyjacielska dla wszystkich oraz kochająca życie. (MK).

Żródło: IGO-ART/Miss Polonia/, fot: OFot. Eva Flis - 3 kandydatki Chicago, Polonia Amerykańska, fot. IGO-ART / Miss Polonia / Fabian Kosiński. 


 Dziękujemy za przesłanie błędu