Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
27/02/2024 - 15:00

Krystyna Sokołowska, Miss Polonia 2022 w Indiach walczy o koronę i tytuł Miss World 2024

Krystyna Sokołowska, Miss Polonia 2022 przebywa na zgrupowaniu 71. edycji wyborów Miss World. Najpiękniejszą kobietę świata poznamy 9 marca w Mumbaju w Indiach. Czy Krystyna powtórzy sukces Anety Kręglickiej i Karoliny Bielawskiej?

Krystyna Sokołowska, Miss Polonia 2022 od kilku dni przebywa na zgrupowaniu 71. edycji wyborów Miss World, które potrwa trzy tygodnie. Najpiękniejszą kobietę świata poznamy 9 marca w Mumbaju w Indiach. Do konkursu Miss Świata Krystyna Sokołowska przygotowuje się od dawna, tj. od momentu przekazania w czerwcu 2023 roku w Zakopanem bursztynowej korony Miss Polonia swojej następczyni, Ewie Jakubiec. 

- Wraz z przekazaniem korony, nic się nie skończyło. Przygoda z konkursem rozpoczęła się i trwa nadal.- mówiła w Zakopanem redakcji "Sądeczanina" Krystyna Sokołowska. -  Te moje przygotowania do wyborów Miss World będą bardzo, bardzo sumienne, dzień w dzień. 

Podczas przygotowań do konkursu Polka weźmie udział w rozmaitych konkurencjach takich, jak Miss Sportu, Top Model, Miss Talent czy Miss Multimedia, a także pokazie i konkursie Fashion Designers Awards. Na gali finałowej kandydatki z ponad 100 krajów zaprezentują się w kreacjach stworzonych przez projektantów z ich rodzimych krajów. Krystyna Sokołowska wystąpi w welurowej sukni w kolorze rubinowym, ozdobionej tysiącem kamieni. W walizkach Miss Polonii 2022 znajdują się też kreacje koktajlowe i casualowe.  Krystyna Sokołowska ma 26 lat, pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką AWF i właścicielką klubu sportowego. Pracuje jako trenerka gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Mówi biegle w j. rosyjskim i angielskim.  W wolnym czasie gra na fortepianie. Oprócz sportu, jej hobby to gotowanie oraz podróże. Do tej pory Polki dwukrotnie wygrały konkurs Miss World, a mianowicie Aneta Kręglicka (1989 r)Karolina Bielawska (2022 r). Poza tym w wyborach najpiękniejszej kobiety świata Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992 zajęła 4. miejsce. To samo miejsce przypadło Katarzynie Borowicz, Miss Polonia 2004, która zdobyła też tytuł Queen of Europe. (MK) fot. (MK). Żródło: własne, Miss Polonia. 


Dziękujemy za przesłanie błędu