Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
11/02/2022 - 10:50

Niezwyczajny zakątek Sądecczyzny. Mają tam prawdziwy raj na ziemi [ZDJĘCIA]

Zachwycający, taki, który ciągle odkrywa się na nowo. Taki jest nasz region. Jego najpiękniejsze zakątki można zobaczyć na znakomitych fotografiach ilustrujących kalendarz „Sądeczanina” na 2022. Każdy miesiąc ma swojego bohatera. Luty należy do Centrum Sportów Zimowych Ptaszkowa. To prawdziwy raj ma ziemi dla fanów narciarstwa biegowego

Czytaj też Sądeckie siostry Chapko. Najpiękniejsze dwie pary polskich bliźniaczek [ZDJĘCIA] 

Przy stoku góry Jaworze powstało Obiekt dysponuje trasą do narciarstwa biegowego z homologacją FIS oraz PZN, co pozwala na organizację imprez sportowych nie tylko rangi krajowej, lecz także międzynarodowej. Całość trasy jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana oraz oświetlona. Dla narciarzy jest do dyspozycji wypożyczalnia sprzętu, baza 50 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych oraz studiu dziesięcioosobowym.

To  fantastyczne miejsce  znajduje się u podnóża Góry Jaworze. Wyjątkowe ukształtowanie terenu sprawia, że naprawdę na biegówkach można poszaleć.  To 2,5 kilometra profesjonalnych tras biegowych i nartorolkowych. Zadbane, naśnieżane i przygotowywane ratrakiem trasy są dobrze oświetlone i uzyskały nawet homologację FIS, co umożliwia organizację zawodów międzynarodowych.

Narciarze biegowi mają do wyboru cztery pętle o różnej długości, które można modyfikować wedle uznania: 2,5-kilometrową trasę z najwyższym punktem 555 m, 1,5-kilometrową pętlę, 1-kilometrową i 0,5-kilometrową. Trasy charakteryzują się przyjemnymi podbiegami i dość dynamicznymi zjazdami, nietrudno tu o zdrową zadyszkę.

Czytaj też o magiczna data. Sprawdź, co cię czeka. W ten dzień wszystko może się spełnić 

Zaletą miejsca jest bliskość hotelu z 30 miejscami noclegowymi. W pobliżu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu oraz parking. (jagienka.michalik@sadeczanin,info) fot. CSZ Ptaszkowa

Niesamowity zakątek Sądecczyzny. Mają tam prawdziwy raj na ziemi
Centrum Sportów Zimowych Ptaszkowa


Dziękujemy za przesłanie błędu