Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
12/04/2023 - 15:10

Wiosenna wystawka w okolicach Łącka. Skąd będą odbierać wielkie gabaryty?

Już na początku przyszłego tygodnia na terenie gminy Łącko rozpocznie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Jakie rzeczy można oddać i gdzie trzeba je wystawić?

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Łącko rozpocznie się w poniedziałek, 17 kwietnia, a zakończy 26 kwietnia. Sprzęt AGD i RTV oraz stare opony będzie obierać firma Empol.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku przypomina mieszkańcom, że na „wiosennej wystawce” można oddać 8 sztuk zużytych opon samochodowych z jednego gospodarstwa domowego. Do sprzętu AGD i RTV zaliczają się stare meble, ramy okienne, pralki, lodówki, telewizory, radia, itp.

- Odpady oznakowane kodami kreskowymi na odpady „segregowane” należy wystawić w dniu zbiórki do godziny 7:00 przy drodze gminnej tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych – dodają pracownicy ZGK w Łącku.

Jak będzie więc wyglądał harmonogram dla gminy Łącko? 17 kwietnia odpady wielkogabarytowe będą odbierane z Czerńca i Maszkowic. 18 kwietnia samochody Empolu pojawią się w Łazach Brzyńskich, Obidzy i Brzynie.

Mieszkańcy dwóch ostatnich miejscowości mają jednak wskazane konkretne miejsca, gdzie mogą zostawić odpady. W Obidzy niepotrzebne graty można zostawić przy drogach głównych: Krupówki, Majdan, Bukowy Potok i Zagrody. Mieszkańcy bocznych osiedli proszeni są o dostarczenie odpadów na plac koło szkoły (Krupówki), parking między kościołem a sklepem GS lub plac obok mostku u Solarzów.

Mieszkańcy Brzyny mieszkający przy drodze głównej mogą zostawić odpady przed posesjami, a reszta powinna dostarczyć śmieci w wyznaczone miejsca: plac obok Franciszka Majerskiego, plac obok starej szkoły, Kąty.

19 kwietnia odpady będą odbierane w Łącku, 20 kwietnia w Czarnym Potoku i Szczereżu. W kolejny poniedziałek, 24 kwietnia, mogą przygotować się mieszkańcy Kadczy i Jazowska. Dzień później, 25 kwietnia, ciężarówki Empolu przyjadą do Kiczni, Woli Piskulinej, Woli Kosnowej i Zagorzyna. 26 kwietnia odpady będą zbierane w Zabrzeży i Zarzeczu. ([email protected], fot. archiwum Sądeczanina - IM)Dziękujemy za przesłanie błędu