Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
17/04/2024 - 19:55

Tłumy biegaczy na krakowskich ulicach! Za nami już kolejna edycja Cracovia Maratonu

To wydarzenie zawsze przyciąga tysiące biegaczy. Nie inaczej było również i tym razem. Za nami już 21. Cracovia Maraton. Działo się dużo! Nie brakowało również wątku Festiwalu Biegowego.

21. Cracovia Maraton

Okres wiosenny to przez sportowców bardzo lubiany czas. Pogoda zwykle sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Biegacze nie próżnują. Niedawno wzięli udział w kolejnym niezwykle ciekawym wydarzeniu. 

Za nami już “Cracovia Maraton”, który odbywa się od 2002 roku. - To najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Liczy dokładnie 42 km i 195 i przyciąga pod Wawel biegaczy z całego świata. Jest najbardziej międzynarodowym wśród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. Jak dotąd, w Cracovia Maratonie wystartowali zawodnicy z 70 państw - charakteryzują zmagania organizatorzy.

W tym roku na trasę ulicami Krakowa wyruszyło 5676 biegaczy. Rywalizacja odbywała się na jednej pętli, która prowadziła m.in. przez Nową Hutę. Start i meta znajdowały się na Rynku Głównym. Ponadto, zawodnicy mogli podziwiać najbardziej charakterystyczne budynki w Krakowie - Wawel, Sukiennice, historyczne budowle sakralne, TAURON Arenę Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładkę im. Ojca L. Bernatka, stadiony Wisły i Cracovii. Okrążyli również Błonia.

Ostatecznie najlepszy okazał się Ezekiel Kipkorir (czas 2:13:36). Na metę wbiegał przy aplauzie licznie zgromadzonych kibiców. Drugie miejsce zajął Shedrack Kiptoo Kimaiyo, a trzecie Witalij Szafar. Wśród kobiet równych sobie nie miała Vitalyne Jemaiyo Kibii (czas: 2:39:26). Za nią znalazły się Monika Brzozowska i Beata Michałków.

Dodajmy, że na trasie rywalizowali też sportowcy z niepełnosprawnościami startujący na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa na wyruszyli 20 min przed biegaczami. Najlepsi okazali się Rafał Wilk i Anna Oroszova.

W strefie EXPO swoje stoisko miał również Festiwal Biegowy. Była to okazja do miłych spotkań z zawodnikami, ciekawych rozmów oraz zapisania się na wydarzenie, które we wrześniu odbędzie się w Piwnicznej. Zarejestrować możecie się również TUTAJ. Biegacze na nudę w ciągu roku zdecydowanie nie mogą narzekać! ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu