Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
24/01/2019 - 19:05

Rosną mistrzowie tenisa w Nowym Sącza

Na kortach Starochorzowskiego Centrum Sportowego SOKÓŁ odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 chłopców i dziewcząt. W zmaganiach udział wzięło 22 zawodników, którzy rywalizowali systemem pucharowym. Zawodnicy STT Fakro królowali na boisku.

Bardzo dobrze w turnieju spisali się zawodnicy STT FAKRO: Hanna Kołak, Oskar Zając, Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń.

W pierwszej rundzie turniejowa dwójka,trójka i piątka, zawodnicy STT FAKRO: Oskar Zając,Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń otrzymali bye-a. W drugiej rundzie Oskar Zając pewnie i szybko wygrał mecz z Antoni Gadzaliński (Śląskie SL) wynikiem 6:0, 6:1. W ślady klubowego kolegi poszli również Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń i równie szybko awansowali do ćwierćfinału: Wiktor pokonując Patryka Kowala (Sport Klub Kryspinów) 6:0, 6:2 a Mateusz wygrywając mecz z zawodnikiem STT FAKRO Erykiem Łabędź 6:0, 6:0.

Mecz ćwierćfinałowy to spotkanie zawodników STT FAKRO: Oskara Zająca i Mateusza Mitonia. Po bardzo dobrym pojedynku zwycięsko z meczu wyszedł Oskar Zając pokonując Mateusza 6:4, 6:2

Wiktor Jeż w ćwierćfinale zmierzył się z zawodnikiem Fundacja Tennis Pro: Piotrem Dzikołowskim. Wiktor zagrał bardzo dobry mecz i zwyciężył wynikiem 6:0, 6:2 tym samym awansując do półfinału zawodów.

W meczu o finał Oskar Zając (STT FAKRO) rywalizował z Juliuszem Staczykiem. Oskar jak w poprzednich spotkaniach spisał się bardzo dobrze i awansował do finału pokonując Julka 6:1, 6:0

W drugim półfinale Wiktor Jeż (STT FAKRO) zmierzył się z turniejową jedynką Maciejem Słowik (Fundacja "Szczecińska Fundacja Tenisowa"). Wiktor spisał się znakomicie pokonując Macieja wynikiem 6:0, 6:4 i awansował do finału.

W mecz o zwycięstwo w turnieju stanęli naprzeciw siebie dwaj zawodnicy STT FAKRO: Oskar Zając i Wiktor Jeż. Spotkanie finałowe to bardzo dobry tenis w wykonaniu naszych zawodników. Pierwszy set zwyciężył Oskar wynikiem 6:1. W drugim secie to Oskar stał pod presja, gdzie po bardzo dobrej grze Wiktor wyszedł na prowadzenie 4:1, walka trwała do samego końca. Oskar wyrównał stan seta na 4:4. W końcówce minimalnie lepszy okazał się Oskar Zając wygrywając drugiego seta 7:5 oraz zapewniając sobie zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym skrzatów. Bardzo dobre drugie miejsce zajął Wiktor Jeż.

W grze podwójnej dziewcząt nasza jedyna reprezentantka Hanna Kołak (STT Fakro) w parzę z Mają Wróbel (Fundacja Tennis Pro) zajęły 2 miejsce w grze deblowej.

W grze podwójnej chłopców kapitalnie spisali się zawodnicy STT FAKRO: Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń . W finale spotkali się z pierwszą rozstawioną parą: Maciejem Słowik (Fundacja "Szczecińska Fundacja Tenisowa") i Juliuszem Stańczykiem. Bardzo dobra, równa gra naszych zawodników dała im zwycięstwo w całym turnieju. W finale zwyciężyli wynikiem 6:3, 6:4.