Wtorek, 30 kwietnia. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
12/03/2015 - 10:57

Rugby. Biało-Czarni gotowi na ligę [Zdjęcia]

Rugbiści Biało-Czarnych Nowy Sącz grający na co dzień w drugiej lidze, od czwartku do soboty brali udział w trzydniowym zgrupowaniu z dobrze już znanym sądeckiej publiczności nowozelandzkim trenerem Morganem Braithwaitem. Czwartkowa sesja treningowa miała na celu poprawę w obronie i czyszczenia w „ruckach” natomiast piątek był dniem, w którym zawodnicy skupiali się głównie na taktyce i poruszaniu się po boisku.
W sobotę przyszedł czas na sprawdzenie swojej formy z zaprzyjaźnioną drużyną Juvenią Kraków. Warto dodać że krakowscy rugbiści występują na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej czyli Ekstralidze, więc przeciwnik był z najwyższej półki. Mecz rozgrywano systemem 3x30 minut. Biało-Czarni wyszli na to spotkanie bardzo skoncentrowani, sku-pieni i niesamowicie zmotywowani. Walka toczyła się głównie w środku boiska, a bardzo mocna obrona obydwu drużyn nie pozwalała na zbliżenie się do pola punktowego. Bar-dziej doświadczona drużyna Juvenii znalazła jednak dwa razy lukę w obronie sądeczan i po 30 minutach wynik brzmiał 12:0 dla Juvenii. Sądeccy rugbiści widząc że mają szanse nawiązać równorzędną walkę z teoretycznie o wiele silniejszym rywalem złapali wiatr w żagle i jeszcze mocniej starali się atakować pole punktowe przeciwnika. Kilka razy Biało-Czarni byli bliscy zdobycia punktów będąc już dosłownie kilka kroków od pola punkto-wego lecz zabrakło tzw. głowy na karku i postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. Wynik drugiej tercji zakończył się remisem 0:0 co było nie lada niespodzianką dla gospodarzy jak i zgromadzonej publiczności. Na trzecią i ostatnią część meczu Biało-Czarni wyszli z wiel-ką chęcią zdobycia punktów z przyłożenia lecz siły stracone w drugiej, bardzo twardej części meczu oraz brak rezerwowych zawodników zrobiły swoje i cały mecz zakończył się wynikiem 38:0.

- Zdaniem trenera jak i wszystkich zgromadzonych, ten mecz pokazał że Biało-Czarni są gotowi na nadchodzący sezon i będą walczyć o jak najwyższe miejsce w lidze (po rundzie jesiennej zajmują trzecią pozycję). Cieszy bardzo twarda i dobra gra w obronie. Sami zawodnicy już nie mogą się doczekać pierwszego meczu ligowego, a ten już w ostatni weekend marca z Rugby Klub Wrocław. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sądeckich rugbistów na ten pojedynek – informuje Michał Żygłowicz rzecznik prasowy nowosądeckiego klubu.

Biało-Czarni: Dominik Słaby, Bartosz Socha, Kacper Grządziel, Przemysław Rejentowicz, Tomasz Pancerz, Grzegorz Goliński, Marcin Siemaszko, Dariusz Janik, Tomasz Goliński, Michał Lisowski, Adam Kubisz, Marcin Olszewski, Szymon Dziedzic, Michał Żygłowicz