Wtorek, 30 kwietnia. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
02/10/2014 - 09:11

Rugby – II liga. Biało-Czarni nie zwalniają tempa!

Sądeccy rugbiści nie zwalniają tempa i odnieśli właśnie trzecie zwycięstwo w rozgrywkach!
Cieszy kolejna wygrana z bonusem, dzięki czemu zawodnicy z Nowego Sącza nadal pozostają liderem z kompletem punktów. Tym razem pokonali drużynę AZS UZ RC Zielona Góra wynikiem 51:29 (26:19).

Wynik może świadczyć o stosunkowo łatwej wygranej, lecz kibice którzy licznie przybyli na to spotkanie oglądali bardzo wyrównany i obfitujący w wiele ciekawych akcji mecz. 13 przyłożeń obydwu drużyn mówi samo za siebie, kibice oglądali to co najpiękniejsze w rugby, czyli właśnie przyłożenia.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla naszych zawodników, ponieważ już w 1. minucie stracili przyłożenie i był to ogromny kubeł zimnej wody wylany na głowy sądeckich rugbistów. Na szczęście chwilę później po bardzo dobrej akcji całej drużyny punkty z przyłożenia zdobył obrońca Biało-Czarnych i mecz rozpoczął się „od nowa”. Nie minęło 5 minut, kiedy to ten sam zawodnik po długim rajdzie zdobył kolejne przyłożenie i od tego momentu sądeczanie nie dali sobie już wyrwać prowadzenia w tym meczu. Z każdą kolejną minutą, zwłaszcza w drugiej połowie przewaga rugbistów z Nowego Sącza stawała się co raz bardziej widoczna.

Mecz na pewno podobał się publiczności lecz martwi trochę ilość straconych punktów Biało-Czarnych, oraz słaba determinacja w obronie przez pierwsze, jednocześnie najważniejsze 5 minut.

- O ile w ofensywie nasza gra była bardzo dobra, tak w obronie było o wiele za dużo błędów indywidualnych jak i drużynowych, które muszą zostać wyeliminowane przed następnymi bardzo trudnymi meczami – grzmiał po zawodach grający trener Marcin Siemaszko.

W tabeli II ligi można już zobaczyć podział na dwie grupy – walczących o awans (Biało-Czarni Nowy Sącz, Czarni Pruszcz Gdański, z kompletem zwycięstw i Rugby Club Ruda Śląska z jedną porażką) oraz walczących o jak najlepszy rezultat (Rugby Wrocław, AZS Zielona Góra, Chaos Poznań).

W IV kolejce, Biało-Czarni zmierzą się właśnie z Czarnymi w dalekim Pruszczu Gdańskim i będzie to mecz, który będzie miał ogromny wpływ na układ tabeli (Czarni Pruszcz Gdański zajmują 2. miejsce w lidze z tylko jednym punktem straty do sądeczan. Za wygraną można otrzymać 4 lub 5 pkt. – przyp. red.)

- W imieniu zawodników Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz, pragniemy złożyć ogromne podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy zjawili się w niedzielne południe na stadionie i wspólnie pomogli nam w tym ważnym zwycięstwie – przyznaje Michał Żygłowicz rzecznik prasowy klubu.

Biało-Czarni Nowy Sącz v AZS UZ RC Zielona Góra 51:29 (26:19)
Punkty Biało-Czarni: Marcin Siemaszko 15 (3P), Tomasz Goliński 11 (4pd, K), Michał Żygłowicz 10 (2P), Dominik Słaby 5 (P), Marcin Olszewski 5 (P), Kamil Radzik 5 (P)

Punkty AZS: Filip Wielgosz 10 (2P), Przemysław Kindra 5 (P), Oskar Dziok 5 (P), Wojciech Szeliga 5 (P), Paweł Szewczyk 4 (2pd).
Żółte kartki: Szymon Dziedzic (Nowy Sącz), Marcin Kopczyński (AZS)