Niedziela, 5 maja. Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara
20/10/2014 - 11:00

Siatkówka. Nafta Piła odprawiona z kwitkiem

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki we własnej hali wygrały z PGNiG Naftą Piła 3-1. Był to drugi mecz ligowy Mineralnych w tym sezonie.
Co ciekawe pojedynek nie rozpoczął się zbyt dobrze dla miejscowych. Przyjezdne grały konsekwentnie, wypracowując sobie kilka punktów przewagi. Podopieczne Bogdana Serwińskiego walczyły ale na niewiele się to zdało. Tego seta 25-21 zwyciężyły pilanki, a triumf okrasiły jeszcze asem serwisowym Milovic.

Od drugiego seta w muszynianki wstąpił nowy duch. Dzięki czemu zespół gości nie miał zbyt wiele do powiedzenia i poległ już zdecydowanie. Muszyńska machina działała w najlepsze, dobrze funkcjonowały obrona i atak. Dzięki temu i w kolejnej partii lepsze były gospodynie. Siatkarki z Piły przebudziły się na moment w czwartym secie, stawiając jednak krótki opór rozpędzonym Mineralnym. Nie było nawet mowy o tie-breaku.
Już w najbliższą sobotę rywalem Muszynianki będzie beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego – KSZO. Mecz odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Do Muszyny „Mineralne” wrócą już 29 października (środa), gdzie o godz. 18:00 będą podejmowały Pałac Bydgoszcz – poinformowano na oficjalnej stronie klubowej.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - PGNiG Nafta Piła 3:1 (21:25, 25:9, 25:16, 25:19)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Ciaszkiewicz-Lach, Radenković, Plchotova, Maj (libero), Gierak, Jasińska, Kurnikowska, Hatala

PGNiG Nafta Piła: Milović, Jarmoc, Wawrzyniak, Krawulska, Nadziałek, Raczyńska, Paliukowskaja (libero), Wilczyńska, Konieczna, Skorupka, Sobczak

MVP: Sylwia Wojcieska