Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
23/01/2014 - 18:18

Snowboard. Sądeczanka Joanna Zając jedzie na Igrzyska do Soczi!

Polska reprezentacja na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi liczyć będzie 58 osób, o jedną więcej, niż planowano. Tym szczęśliwcem jest sądeczanka Joanna Zając, wnuczka Władysława Mężyka.

Jeszcze we wtorek polska ekipa liczyła 57 osób. Dzisiaj do Aleksandry Król, Karoliny Sztokfisz, Macieja Jodko, Mateusza Ligockiego i Michała Ligockiego dołączyła Joanna Zając, która będzie reprezentować Polskę w half pipe’ie.

Sądeczanka o olimpijski paszport walczyła od listopada. Blisko szczęścia była w Finlandii, ale dzień przed zawodami podczas treningu upadła, uderzając głową o lodową rynnę. To spowodowało, że w zawodach zajęła dalsze miejsce w Pucharze Świata. Później był całkiem niezły występ podczas Uniwersjady. O brakujące punkty gwarantujące wyjazd do Soczi, Joanna Zając walczyła w minionym tygodniu za oceanem w Kanadzie. Niestety zajęła 21. miejsce, co w konsekwencji dało sądeczance miejsca poza trzydziestką, która miała zagwarantowany wyjazd na igrzyska w Rosji.
Nadzieja była jeszcze w tym, że przedstawiciele dwóch państw, w tym Francji, nie wystawią pełnej reprezentacji w snowboardzie, w half pipe'ie. W Kanadzie po zawodach  wydawało się, że niestety jest po sprawie. Ogłoszono listę, na której Polki nie było, a Joanna Zając trafiła na listę rezerwowych. Dzisiaj okazało się, że sądeczanka po relokacji miejsc została olimpijką (Francuzi zrezygnowali z dwóch miejsc w half pipe'ie). Polka trafiła na listę zakwalifikowanych zawodniczek z listy rezerwowej.

Joanna Zając, lat 24, zawodniczka z Nowego Sącza. Stawała na podium Pucharu Europy. W Pucharze Świata była szósta w 2011 roku, w fińskiej Ruce.

Warto podkreślić też fakt, że jeszcze dwóch zawodników z naszego regionu, będzie reprezentować w Soczi Polskę i Sądecczyznę. Są to Patryk Poręba i Karol Mikrut – saneczkarze z Krynicy w dwójce.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu