Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
15/04/2024 - 17:10

Niższe ligi piłkarskie znów grały! Sprawdź, co się działo na boiskach całego regionu

Kolejna wiosenna kolejka za nami. Sezon w niższych ligach piłkarskich się nie zatrzymuje. Kto tym razem schodził z boiska zwycięski? Kto poprawił swoją sytuację w tabeli? Czas na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska - wyniki

Na czele IV ligi utrzymują się wciąż rezerwy krakowskiej Wisły. Zespołowi nie odpuszcza jednak Orzeł Ryczów. Obie drużyny w poprzedniej kolejce wygrały swoje mecze. Orzeł rozprawił się 4:0 z Popradem Muszyna, a Wisła wygrała 3:2 z Kalwarianką.

Poprad, z dorobkiem 19 punktów, zajmuje dopiero 16 miejsce w tabeli. Dwie lokaty wyżej jest Glinik Gorlice, który tym razem nie rozgrywał swojego meczu. Łatwe trzy punkty zgarnął za walkower z Wierchami Rabka-Zdrój, które wycofały się z rozgrywek.

10 miejsce zajmuje Barciczanka. W sobotę zwyciężyła z przedostatnią w tabeli Niwą Nowa Wieś 2:0. Wygrała również Limanovia - 3:1 z Wolanią Wola Rzędzińska. Zajmuje siódme miejsce.

V liga małopolska wschód - wyniki

Walka o awans do IV ligi zapowiada się pasjonująco do samego końca rozgrywek. Lider z Biecza, który na początku rundy wiosennej stracił już kilka punktów, tym razem pokonał 4:0 rezerwy Unii Tarnów. 

Dużą niespodzianką jest na pewno porażka wicelidera - nowosądeckiego Dunajca z GKS Drwinią. Taki wynik sprawił, że do pierwszej pozycji traci już 7 punktów. W czołówce mamy jednak również inne drużyny z naszego regionu.

Punkt mniej od Dunajca ma Sokół Słopnice. Zespół z Limanowszczyzny wygrał na wyjeździe z Zalesianką 3:1. Na zwycięską ścieżkę, po przegranych derbach, wróciły również rezerwy Sandecji. Wygrały 3:1 z Orłem Dębno. Kolejarz Stróże poległ w Szaflarach, gdzie przegrał 0:2. Zajmuje 9 miejsce. 

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu