Środa, 1 maja. Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
26/12/2022 - 23:00

Alpejczyk Szymon Bębenek drugi w slalomie FIS Christmas Cup. To był ostatni tegoroczny start kryniczanina

Alpejczyk Szymon Bębenek zajął drugie miejsce w slalomie podczas FIS Christmas Cup. Zawody, które rozegrano (21-22 grudnia) w Suchem były ostatnim tegorocznym startem kryniczanina. Teraz, jak podkreśla trener i ojciec zawodnika, Wojciech Bebenek, pora świętować i kolędować!

W Suchem nieopodal Zakopanego odbyły się dwudniowe (21-22 grudnia) zawody FIS Christmas Cup w slalomie, podczas których kolejny sukces odniósł kryniczanin Szymon Bębenek.

-Dla alpejczyka Szymona Bębenka był to ostatni start w tym roku, ale za to jaki! 0,08 sek. do zwycięzcy Juliusza Mitana. Król Suchego jest jeden (gratki)-mówi trener Wojciech Bębenek.

-Kolejne podium, punkty FIS poprawione, więc pora świętować i kolędować!

W rywalizacji mężczyzn, reprezentanci Polski w Suchem zajęli trzy miejsca na podium. Zwycięzcą rywalizacji w slalomie został Juliusz Mitan. Drugi na mecie zameldował się Szymon Bębenek, zaś trzeci Jan Łodziński. Walka była wyrównana, o czym świadczą niewielkie różnice czasowe po dwóch przejazdach. Szymon Bębenek przegrał z Mitanem zaledwie o 8, a Łodziński o 11 setnych sekundy. (MK). fot. Wojciech Bębenek, Żródło: PZN.