Poniedziałek, 29 kwietnia. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
23/11/2023 - 15:00

Brązowy krążek Mistrzostw Świata w Meksyku dla Małgosi Myjak z Powrożnika

Sztangistka z Powroźnika, Małgorzata Myjak zdobyła brązowy medal w rwaniu, podczas Mistrzostw Świata U20 w Meksyku. Natomiast w dwuboju, w kategorii -55 kg uplasowała się na czwartym miejscu, co jest nowym rekordem Polski.

W Guadalajara (Meksyk) zakończyły się ostatnie międzynarodowe zawody mistrzowskie sezonu 2023 w podnoszeniu ciężarów, juniorek i juniorów do 20 lat. W zawodach tych, sztangistka z Powroźnika Małgorzata Myjak zdobyła brązowy medal w rwaniu, w kategorii - 55 kg. Natomiast w dwuboju z wynikiem 179 kg, uplasowała się na czwartym miejscu, co jest nowym rekordem Polski.

- Małgosia po dwuletniej przerwie powróciła do grona najlepszych. W lipcu brązowy medal Mistrzostw Europy, teraz miejsce czwarte, z małym brązowym medalem za rwanie. - powiedział trener kadry juniorek Dawid Fertykowski.

- Cieszę się, że praca, którą wykonuje nie idzie na marne. Naprawdę mało brakowało, aby w drugich podejściach zaliczyła boje. Nadmieniam, iż pobiła dwa rekordy Polski w podrzucie i w dwuboju.

Przed nią jeszcze jeden rok w grupie dwudziestolatek. Sądzę, że pokaże jeszcze dużo więcej. Gratulacje dla trenera klubowego Marcina Lampe.

Małgorzata Myjak reprezentuje LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Wcześniej była podopieczną LUKS Nowosądeczanin Powroźnik i trenerki Moniki Grzesiak- Bomby. Jej marzeniem jest start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.

Zanim pokochała sztangi, Małgorzata Myjak  trenowała piłkę nożną. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów, w kategorii juniorek U-17 do 59 kg, który zdobyła w dwuboju z wynikiem 172 kg (78+94). Ten złoty medal wywalczyła dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy w Ciechanowie. Oprócz tego zdobyła wówczas złoto za rwanie i brąz za podrzut.

Na Mistrzostwach Europy w 2017 roku  w Kosowie zajęła IV miejsce. W 2019 roku w Mediolanie wywalczyła brązowy medal, a rok później w Izraelu stanęła na najwyższym podium.  (MK), Żródło i foto: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.