Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
12/04/2024 - 14:05

Prawdziwa gratka dla sportowców! Nadchodzi kolejny Grybowski Bieg Majowy

W tym roku również nie zabraknie Grybowskiego Biegu Majowego. Wydarzenie ponownie przyciągnie zapewne wielu miłośników sportu. Oprócz samych biegów, zaplanowana została również konkurencja nordic walking.

Grybowski Bieg Majowy

Wydarzeń biegowych w naszym regionie nie brakuje. Pogoda robi się coraz bardziej letnia, co oczywiście sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Wkrótce zawodnicy będą mieli kolejną okazję żeby się zaprezentować.

Zbliża się kolejny Grybowski Bieg Majowy. Jego inicjatorami są burmistrz Paweł Fyda oraz tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystko zostało zaplanowane 3 maja na stadionie.

- Zawodnicy z całej małopolski przyjadą do malowniczego Grybowa uczcić wyjątkowe święto na biegowo lub podczas marszu. Celem jest podtrzymanie i upowszechnienie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej, kulturowej, promocja biegania jako formy zdrowego stylu życia, jak również promocja walorów turystycznych Beskidu Sądeckiego i Grybowa - zapowiadają organizatorzy. 

Rywalizacja biegowa w Grybowie

W ramach wydarzenia czeka nas marsz nordic walking na około 8 km (początek o godzinie 14, pakiet - 30 zł, osoby powyżej 60 lat - za darmo) oraz Grybowski Bieg Majowy na około 8 km (od godziny 15, pakiet - 40 zł). Nie zabraknie też biegów dzieci. Młodsi (7-10 lat) wyruszą na trasę 100-metrową, a starsi (11-14 lat) na trasę 400-metrową. 

- Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, pamiątkowy medal. Po ukończonym biegu będą mogli skosztować kiełbaskę z grilla i herbatkę - dodają organizatorzy. 

Wspomnijmy, że samo wydarzenie organizowane jest co roku i cieszy się dużą popularnością. Gromadzą się na nim całe rodziny. To prawdziwa sztafeta pokoleń. Podobnie będzie zapewne również teraz.

Przypominamy jednocześnie, że cały czas trwają zapisy na 15. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo. Zarejestrować możecie się TUTAJ. ([email protected], fot.: Oleszak fotografia/ Festiwal Biegowy – zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu