Wtorek, 30 kwietnia. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
23/08/2021 - 13:15

Udźwignąłbyś 125 kg? Ta dziewczyna dała radę

W Ciechanowie trwają Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat. Polskę w kategorii wagowej do 55 kg reprezentuje Wiktoria Bomba, która trenuje w klubie LUKS Nowosądeczanin w Powroźniku.

W ciechanowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat. W zawodach o medale rywalizują sportowcy z 33 krajów.

Polskę w kategorii wagowej do 55 kg reprezentuje Wiktoria Bomba, trenująca w klubie LUKS Nowosądeczanin w Powroźniku pod okiem Moniki Grzesiak-Bomby. Udział w mistrzostwach to debiutancki występ młodziutkiej sztangistki.

Wiktoria Bomba wystartowała drugiego dnia zawodów. Wśród dziewcząt do lat 15, w kategorii do 55 kg znalazły się dwie polskie reprezentantki, w tym zawodniczka z Powrożnika, która w dwuboju uzyskała 125 kg (54+71). Z tym wynikiem została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. Złoty medal zdobyła Turczynka Naime Yaren Baydemir, a jej wynik to 166 kg w dwuboju (73+93). To nowy rekord Europy do lat 15.

W maju br. w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17 chłopców i dziewcząt Siedlce 2021, w kategorii 55 kg  Wiktoria Bomba zajęła drugie miejsce.

Łącznie w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat w Ciechanowie, wystąpi 163 zawodniczek i zawodników. (81 dziewcząt i 82 chłopców) do lat 15 oraz 193 (87 dziewcząt i 106 chłopców) do lat 17. (MK) fot. Monika Grzesiak-Bomba