Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
22/09/2023 - 18:40

Dyrektor Paweł Szczygieł odznaczył najbardziej zasłużonych. Wręczył im Kordelasy Leśnika Polskiego

W piątek, w samo południe, w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł wręczył najbardziej zasłużonym leśnikom Kordelasy Leśnika Polskiego.

Kordelas Leśnika Polskiego to forma najwyższego wyróżnienia. Nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Od 1930 roku był to stały element galowego umundurowania leśnika, a jego rękojeści drewniane, żelazne i srebrne świadczyły o randze i zajmowanym stanowisku.

- Sto lat lasów państwowych. Instytucji, organizacji, która tak wiele wniosła i wnosi dla naszego państwa. To jest także okazja, aby spojrzeć w przestrzeń historii, którą tworzą ludzie. Dzisiaj jest okazja, aby w sposób szczególny uhonorować najwyższym odznaczeniem tych, którzy tworzą dobrą rzeczywistość funkcjonowania naszej firmy – mówił Paweł Szczygieł, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, podczas spotkania w Miasteczku Galicyjskim.  


Jedną z osób, które otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie jest starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który w szczególny sposób zasłużył się dla rozwoju Lasów Państwowych.

- Jestem zaszczycony i bardzo dziękuję za takie wyróżnienie. Cieszę się, że wraz z Lasami Państwowymi podejmujemy wspólne działania na rzecz dobrej gospodarki leśnej, ale też poprawy infrastruktury drogowej. Jako powiat nowosądecki otrzymaliśmy bardzo duże środki właśnie z Lasów Państwowych na remonty dróg. Nasz teren jest mocno zalesiony. Lasy stanowią ponad 40 procent powierzchni powiatu nowosądeckiego. Bardzo ważna jest więc prawidłowa gospodarka tymi terenami, nad którymi sprawują pieczę poszczególne nadleśnictwa – mówił starosta Marek Kwiatkowski.


Kordelasem Leśnika Polskiego zostały odznaczone także inne zasłużone osoby:

 • Józef Oskwarek - Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ
 • Rafał Tokarz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz
 • Jan Czaja - Nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko
 • Tomasz Biel - Naczelnik Wydziału Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krakowie 
 • Dariusz Wilczyński - Naczelnik Wydziału Informatyki RDLP w Krakowie 
 • Włodzimierz Ryzner - Główny Księgowy Nadleśnictwa Piwniczna
 • Piotr Wojtas - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łosie 
 • Andrzej Rychlewski - Starszy Specjalista Służby Leśnej RDLP w Krakowie
 • Bogusław Pawłowski - Sekretarz Nadleśnictwa Limanowa
 • Eugeniusz Czuchta - Leśniczy Leśnictwa Regietów w Nadleśnictwie Łosie
 • Jerzy Mruk - emerytowany pracownik Nadleśnictwa Nawojowa
 • Jan Tomczyk - emerytowany pracownik Nadleśnictwa Stary Sącz 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! ([email protected] Fot. R. Gajewski)

Paweł Szczygieł odznaczył najbardziej zasłużone osoby. Wręczył im Kordelas Leśnika Polskiego
W piątek, w samo południe, w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł wręczył najbardziej zasłużonym leśnikom Kordelasy Leśnika Polskiego.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu