Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/02/2024 - 10:20

"Była naszym dobrym duchem". Nie żyje Maria Paluch. W parafii i szkole znali ją niemal wszyscy

W parafii św. Małgorzaty znali ją niemal wszyscy. Przez lata związana była również z Katolicką Szkołą Podstawową w Nowym Sączu. Odeszła Maria Paluch. Pogrzeb odbędzie się we wtorek.

Nie żyje Maria Paluch

Wiadomości o śmierci zasłużonych osób są zawsze niezwykle przygnębiające. Nie tak dawno informowaliśmy, że zmarł pochodzący z naszego regionu dr Zygmunt Feć - wybitny specjalista w zakresie stomatologii. Właśnie napłynęły kolejne smutne informacje.

W sobotę (10 lutego) odeszła Maria Paluch. O wszystkim poinformowała Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Zmarła była z nią przez wiele lat bardzo mocno związana. Doskonale znają ją też parafianie z sądeckiej bazyliki, gdzie sprzątała oraz pilnowała popołudniami i wieczorem budynków.

Przez lata była związana z sądecką szkołą

- Najlepiej pamiętają ją starsze dzieci, które oczekiwały na holu na swoich rodziców. Pani Maria opiekowała się też dziećmi grającymi w tenisa oraz nadzorowała szkolne akwarium. Była osobą skromną i zawsze chętną do pomocy innym. Mocno związana z parafialnym Caritas, pomagała zbierać fundusze i dary przed każdymi świętami oraz Charytatywnym Festynem Parafialnym. Była "dobrym duchem" naszych szkół - czytamy wspomnienia na Facebooku Katolickiej Szkoły Podstawowej. 

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 12 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. Śp. Maria Paluch spocznie na cmentarzu w Rdziostowie. ([email protected], fot.: Katolicka Szkoła Podstawowa Katolicka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna/ Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu