Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
28/12/2023 - 10:30

Dożyła pięknego wieku! Wyjątkowe urodziny zasłużonej mieszkanki [ZDJĘCIA]

Setne urodziny nie zdarzają się często. Okazja do świętowania jest zatem zawsze w takich sytuacjach wyjątkowa. Magiczną barierę przekroczyła kilka dni temu pani Anna Boczoń, która przez całe życie związana jest z Gorlicami. Z tej okazji odwiedziły ją władze miasta.

Setne urodziny mieszkanki Gorlic

Urodziny to dla każdego chwila szczególnego. Osób, które obchodzą ich setną rocznicę nie ma jednak wiele. Taka uroczystość jest zawsze świętowana wyjątkowo. W Boże Narodzenie odbywała się u pani Anny Boczoń z Gorlic.

Pani Anna związana jest z tą miejscowością od najmłodszych lat. Przed II wojną światową chodziła tutaj do szkoły podstawowej. Swojego męża poślubiła w 1947 roku. Wychowała pięcioro dzieci, doczekała się też sześciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków i jednego praprawnuka.

Wyjątkowi goście w domu jubilatki w Gorlic

- Przepracowała 20 lat jako pracownik terenów zielonych w parku miejskim i na osiedlach gorlickiej spółdzielni mieszkaniowej. Prowadziła też wraz z mężem małe gospodarstwo rolne. Przez 12 lat była ławnikiem sądowym Sądu Rejonowego w Gorlicach. Receptą na długowieczność, według pani Anny, jest "ciężka praca, pogoda ducha, dobry apetyt, lampka koniaku, a co najważniejsze przychylność Pana z Niebiosów" - czytamy na stronie gorlickiego Urzędu Miasta.

Z okazji wyjątkowych urodzin jubilatkę odwiedzili burmistrz Gorlic - Rafał Kukla, przewodniczący Rady Miasta - Robert Ryndak oraz kierownik urzędu stanu cywilnego i spraw obywatelskich - Małgorzata Tenerowicz. Przekazali jej najlepsze życzenia oraz list gratulacyjny od wojewody. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Setne urodziny Anny Boczoń
Magiczną barierę przekroczyła kilka dni temu pani Anna Boczoń, który przez całe życie związana jest z Gorlicami. Z tej okazji odwiedziły ją władze miasta.


Dziękujemy za przesłanie błędu