Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/09/2022 - 12:10

Na dniach ruszą wypłaty dodatku węglowego w Korzennej. Przyjęli już ponad 2 tysiące wniosków

Mieszkańcy gminy Korzenna, którzy złożyli wnioski na dodatek węglowy, nie będą musieli dłużej czekać na wypłatę środków. Samorząd przyjął pieniądze na wypłatę świadczenia do budżetu podczas czwartkowej sesji rady gminy. O czym jeszcze zdecydowali radni?

Dzisiejsza sesja rady gminy Korzenna rozpoczęła się po godzinie 11:00. Radni głosowali m.in. nad zmianami w tegorocznym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej gminy. Samorząd musiał przyjąć do budżetu środki, które zostaną przeznaczone na wypłaty dodatku węglowego.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej na ten moment przyjął ponad 2 tysiące wniosków od mieszkańców, ubiegających się o przyznanie dodatku węglowego. Wszyscy radni obecni na sesji zagłosowali za przyjęciem wspomnianych środków, co oznacza, że pieniądze już niedługo trafią do rąk i na konta mieszkańców.

Zobacz również: Korzenna: jak i gdzie złożyć wniosek o dodatek na pellet, gaz i olej? Przewodnik dla mieszkańców

Podczas czwartkowych obrad zapadła również decyzja w sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz samorządu gruntów w Korzennej. Sprawa ta wiąże się z remontem drogi gminnej, wiodącej od szkoły w Korzennej przez Berdysiówki na Trzycierz koło Żuchowicza.

Radni zgodzili się również na zamianę działki z jednym z mieszkańców. Działka pozyskana przez samorząd posłuży pod budowę oczyszczalni ścieków w Łące. Gmina Korzenna zobowiązała się również do wypłaty różnicy w oszacowanej wartości gruntów. Dopłata wyniesie ponad 110 tysięcy złotych.

Czytaj również: Asfaltową drogę zamienią w betonową. Dostali na to blisko pół miliona złotych

Jednym z punktów dzisiejszych obrad było również ustalenie dopłaty do taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Zmiana dotyczy gospodarstwa domowego, które zaopatrza spółka Dunajec. Gmina Korzenna chce utrzymać równe stawki na terenie całej gminy bez względu na to, kto dostarcza wodę do domów.

Dopłata w wysokości 3,14 złotych (brutto) do każdego metra sześciennego dostarczanej wody zostanie pokryta z budżetu samorządu. Wymieniona powyżej dopłata dla jednego gospodarstwa obowiązuje od 1 października 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku. ([email protected], fot. ilustracyjne – Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu