Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
23/03/2023 - 13:30

Nowy Sącz: sprawa przetargu na budowę stadionu Sandecji trafiła do CBA

Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie o nałożenie kary finansowej na miejską spółkę Nowosądecka Infrastruktura Komunalna. Jest to konsekwencja kontroli postępowania przetargowego na rozbudowę stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego, a konkretnie sporządzonego aneksu do tego zamówienia. Urząd Zamówień Publicznych zapowiada przekazanie również sprawy do sprawdzenia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Czytaj także: Nowy Sącz: nie milkną echa kontroli Urzędu Zamówień Publicznych przetargu na budowę stadionu Sandecji

Przypomnijmy, że Urząd Zamówień Publicznych przeprowadził kontrolę w miejskiej spółce Nowosądecka Infrastruktura Komunalna pod koniec 2022 roku. Kontroli podlegało zamówienie na rozbudowę stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego, a konkretnie sporządzony do tej umowy aneks, na podstawie którego nowy obiekt sportowy miał być rozbudowany na ponad osiem tysięcy miejsc.

Według wyników kontroli UZP podpisanie aneksu na rozbudowę pierwotnie planowanego na 4500 miejsc stadionu odbyło się z naruszeniem ustawy Prawo zamówień publicznych. Dlaczego? Według kontrolerów UZP należało w tym przypadku ogłosić odrębny przetarg, w którym mogłyby wystartować również inne firmy. A takie rozwiązanie nie zostało wdrożone.

Przypomnijmy także, że Spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna, która została powołana do życia, by czuwać nad realizacją tej ogromnej, sportowej inwestycji w mieście, wniosła do wyników kontroli swoje zastrzeżenia. Według spółki NIK, kontrola została przeprowadzona - jak wynika z oświadczenia, które zostało przesłane kilka tygodni temu do redakcji „Sądeczanina” - z rażącym naruszeniem procedury, w sposób stronniczy i nierzetelny.

Takie działanie spółka traktuje „jako działanie zainicjowane na użytek zbliżającej się samorządowej kampanii wyborczej”.

Czytaj także: I wszystko jasne. CBA sprawdziło przetarg na budowę stadionu Sandecji

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu