Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
05/03/2024 - 11:10

Podegrodzie: 700 adresów będzie miało światłowód. Sprawdź termin

Po mieszkańcach Kamionki Wielkiej i mieszkańcy gminy Podegrodzie mogą się już cieszyć z dostępu do światłowodu. Orange już poinformował władze samorządu, że jego teren objęty jest planem budowy sieci.

- Cała nasza gmina będzie miała w końcu dostęp do Internetu z prawdziwego zdarzenia. Po pandemii wszyscy zdaliśmy sobie namacalnie, w praktyce sprawę z tego, że w naszych czasach bez stabilnego łącza funkcjonować się już nie da. Teraz z tym koniec. Byli u mnie przedstawiciele Orange i przekazali, że cała nasza gmina objęta jest planem na budowę sieci. W sumie światłowód obejmie 700 punktów – cieszy się wójt Stanisław Banach, który podobnie jak wójt Andrzej Stanek z Kamionki Wielkiej z miejsca zagwarantował operatorowi wszelką możliwą pomoc logistyczną, formalną i organizacyjną.

- Szczególnie tam, gdzie sieć będzie przechodzić przez pas drogowy i trzeba będzie zrobić jak najszybsze uzgodnienia – zaznacza Banach.

 Podegrodzie znów zgarnęło miliony na drogi. W roli głównej aż cztery sołectwa

A my dodajmy, że Orange sfinansuje przedsięwzięcie ze środków z KPO, czyli unijnych. Całość prac ma być wykonana do czerwca 2026 roku.

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.

Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy a na etapie budowy mieszkańcy nie ponoszą, żadnych opłat związanych z inwestycją.

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć i zweryfikować także na stronie internetowej https://internet.gov.pl. ([email protected] Fot.: ilustracyjne By BigRiz - http://en.wikipedia.org/wiki/File:Fibreoptic.jpgCC BY-SA 3.0Link) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu