Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
11/02/2023 - 12:10

Polscy ratownicy wyciągnęli spod gruzów 12 osobę. Przez 21 godzin próbowali się do niej dostać

Po blisko 5 dniach od trzęsienia ziemi polskim ratownikom udało się dotrzeć do kolejnej osoby pod gruzami w Turcji.

Polska Ciężka Grupa Ratownicza HUSAR pomaga wydobywać poszkodowanych spod gruzów budynków, które zawaliły się po potężnym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Turcję i Syrię 6 lutego 2023 roku. Wśród ratowników działających w tureckim mieście Besni są też nowosądeccy strażacy.

Ratownicy grupy HUSAR przekazali kolejną dobrą wiadomość – udało im się wyciągnąć spod gruzów jeszcze jednego człowieka. To już 12 osoba uratowana przez polskich ratowników. Po tym jak strażacy usłyszeli stukot w odpowiedzi na nawoływanie, liczyli, że uda im się dotrzeć do kolejnego poszkodowanego.

Przez 21 godzin ratownicy HUSAR POLAND wraz z belgijskimi ratownikami próbowali dotrzeć do uwięzionej osoby. Wreszcie się udało! Po 115 godzinach od trzęsienia ziemi (czyli blisko 5 dniach) kolejny człowiek został uratowany.

W najbliższą niedzielę w parafiach diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Więcej możesz przeczytać tutaj: Zbiórka do puszek w sądeckich parafiach. Można wspomóc ofiary trzęsienia ziemi

(s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Facebook: Państwowa Straż Pożarna - mł. bryg. Tomasz Stankowski)Dziękujemy za przesłanie błędu