Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
09/01/2024 - 15:35

Powiatówka w Rąbkowej to zagrożenie? Najpierw muszą ją obejrzeć geolodzy

Co dalej ze zniszczoną drogą powiatową Tęgoborze – Tabaszowa – Tęgoborze Just w Rąbkowej w Łososinie Dolnej? Czy mieszkańcy mogą w końcu liczyć na remont? Starosta mówi krótko – najpierw muszą się wypowiedzieć geolodzy.

Interpelację w tej sprawie złożył do starostwa radny powiatowy Marek Pławiak. A chodzi odkładnie o odcinek drogi zaraz obok skrzyżowania w miejscowości Rąbkowa. – Część korpusu drogi uległa uszkodzeniu i zagraża bezpieczeństwu ruchu – podkreśla Pławiak. 

Interwencja "Sądeczanina" w sprawie drogi w Rąbkowej zakończona sukcesem

Jak wynika z odpowiedzi starosty Marka Kwiatkowskiego, trwałe zabezpieczenie tej drogi musi być poprzedzone badaniami geologicznymi i opracowaniem dokumentacji technicznej oraz wykonaniem kosztownych robót. – Wyjaśniam także, że takie środki z budżetu powiatu kierowane są w pierwszej kolejności na finansowanie zadań, na które powiat może uzyskać dofinansowanie z rządowych programów wspierających drogi powiatowe. Szczegółową informację o realizacji zadań drogowych w poszczególnych gminach i związanym z tym udziałem budżetu, przedstawiałem na bieżąco zarówno na posiedzeniach komisji, jak także w trakcie sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego – podkreśla starosta.

Ale są też lepsze wieści. Jeśli pojawi się taka – realna - możliwość, powiat będzie się ubiegał o środki na wykonanie tego zadania. - Powiatowy Zarząd Dróg będzie na bieżąco ocieniał uszkodzenia korpusu drogowego i w ramach bieżącego utrzymania wykonywane będą prace pozwalające utrzymać ciągłość komunikacji i bezpieczeństwa ruchu – gwarantuje Kwiatkowski. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info - GDDKiA) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu