Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
06/12/2022 - 15:55

Punkt obsługi rowerów w Gołkowicach Dolnych przepadł. Dlaczego?

Mamy złe wieści, dla rowerzystów z Sądecczyzny. Plany utworzenia nowego punktu obsługi rowerów w Gołkowicach Dolnych w gminie Stary Sącz na dziś przepadły. I nie jest to decyzja samorządu.

Punkt obsługi rowerów w Gołkowicach Dolnych przepadł. Dlaczego?

Zobacz też: Stary Sącz: na noże o "stracone" pieniądze. Zastępca burmistrza odsyła radnych do prokuratury

Stary Sącz mocno inwestuje w rozwój kolejnych atrakcji, przystanków i udogodnień przy swoich trasach rowerowych. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, by współudziale środków z budżetu sołeckiego Gołkowic Dolnych na 2023 rok utworzyć tutaj nowy punkt obsługi rowerów. – Chodziło miejsce gdzie można usiąść, odpocząć, zjeść, rozpalić grilla – wyjaśnia przewodniczący rady Andrzej Stawiarski.

Zobacz też: Masz firmowe, ciężarowe auto w Starym Sączu? Zobacz, jaki zapłacisz podatek

Gmina chciała do tego celu wykorzystać działkę należącą do samorządu wymagało to jednak zmiany miejscowego planu zagospodarowania. A jak wiecie, taka zmiana wymaga uzyskania szeregu opinii. W tym wypadku wchodziły – tradycyjnie – służby ochrony środowiska. I co się okazało? Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zawetował ów projekt. Tym samym radni musieli na ostatniej sesji podjąć – z mieszanymi uczuciami – decyzję o odstąpieniu od zmiany planu a tym samym i odstąpieniu od samego planu realizacji inwestycji. Władze gminy zastrzegają jednak, że już szukają alternatywnego rozwiązania. Może ktoś z właścicieli prywatnych gruntów w tej okolicy podejmie pałeczkę i współpracę z gminą w tym zakresie? ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu