Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
22/09/2020 - 15:30

Wójt zamierza zweryfikować wpływ zakładu przetwarzającego odpady na środowisko

Wójt gminy Korzenna wydał obwieszczenie, w którym poinformował mieszkańców o zamiarze przeprowadzenia oceny oddziaływania działalności zakładu Mo-BRUK na środowisko. W ten sposób zapewnił lokalnej społeczności możliwość wzięcia udziału w toczącym się postępowaniu.

Działalność zakładu Mo-BRUK od lat wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy skarżą się na uciążliwe sąsiedztwo i negatywne skutki, jakie niesie za sobą przetwarzanie odpadów niebezpiecznych. Wiceprezes zarządu spółki Wiktor Mokrzycki w jednym z ostatnich wywiadów dla portalu Sądeczanin.info podkreślał, że gospodarka odpadami jest trudno akceptowana społecznie. Fakt, każdy produkuje śmieci, każdy kupuje wyroby, przy produkcji których powstają odpady, ale nikt nie chce mieszkać w sąsiedztwie sortowni śmieci ani innego zakładu przetwarzającego odpady.

Czytaj też: Korzenna: dlaczego tak trudno mieszkać w sąsiedztwie Mo-BRUKu?

Ponieważ rozbudowa i przebudowa miejsc przetwarzania i magazynowania odpadów niebezpiecznych oraz zwiększenie wydajności całej instalacji, a także budowa nowych ekranów akustycznych mogą mieć realny wpływ na środowisko, wójt poddał plany zakładu ocenie.

Zobacz także: Mo-BRUK komentuje głosy niezadowolenia: gospodarka odpadami to trudna branża

Z dokumentacją sprawy można zapoznać się w urzędzie gminy Korzenna w pokoju nr 1, w godzinach pracy urzędu. Zainteresowani mogą składać uwagi i wnioski w formie pisemnej, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w terminie 30 dni od daty podania do publicznej wiadomości obwieszczenia wójta, który jest organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków lokalnej społeczności. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu