Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
07/09/2022 - 11:30

Jak najłatwiej dojechać na Festiwal Lachów i Górali? Do Piwnicznej tylko pociągiem!

Już w ten piątek, na cały wekend, Piwniczna-Zdrój znów zmieni się w sportową i kulturalną stolicę naszego regionu. A to za sprawą Festiwalu Lachów i Górali, które już po raz drugi odbędą się na Nakle nad Popradem. A my już dziś przedstawiamy Wam aktualne rozkłady jazdy pociągów i autobusów kursujących do Piwnicznej-Zdroju właśnie.

Jak dojechać do Piwnicznej-Zdroju? Mamy aktualne rozkłady jazdy PKP i autobusów

Zobacz też: Oto program Festiwalu Lachów i Górali. W ten weekend musicie być w Piwnicznej-Zdroju

Jak dojechać do Piwnicznej-Zdroju pociągiem

To informacja dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w samym Festiwalu, a nie chcą korzystać z własnego auta. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat połączeń autobusowych i kolejowych.

Na linii kolejowej Nowy Sącz - Stary Sącz - Rytro - Piwniczna-Zdrój kursuje codziennie wiele par pociągów i te 23 kilometry pokonamy w niecałe 30 minut. Przy okazji przypominamy - by najszybciej i najdogodniej, minutowym spacerkiem dostać się na Nakło, gdzie do późnej nocy tętnić będzie życiem festiwalowe Miasteczko Festiwalowe, trzeba wysiąść na stacji Piwniczna-Zdrój.

Zacznijmy od połączeń Kolei Małopolskich, które obsługują trasę Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. Nowy, aktualnie obowiązujący rozkład, wprowadzono 4 września i będzie on obowiązywał do 5 listopada.

Kolejna spółka kolejowa, która obsługuje trasę Nowy Sącz – Piwniczna to spółka Polregio. W tym wypadku połączeń należy szukać też za pośrednictwem przeglądarki https://portalpasazera.pl/

Jak dojechać do Piwnicznej-Zdroju autobusem

Najwięcej połączeń autobusowych z kolei na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro – Piwniczna-Zdrój oferuje dzisiaj MARPOL. Ta spółka jeździ na trasie Nowy Sącz – Kosarzyska i Nowy Sącz – Łomnica za każdym razem z przystankiem w samym centrum Piwnicznej-Zdroju.

Kolejne połączenia Szwagropol – autobusami tego przewoźnika można przemieszczać się na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz - Rytro – Piwniczna-Zdrój i dalej do Muszyny i Krynicy-Zdroju. Rozkład jazdy dostępny jest w formie wyszukiwarki: kliknij tutaj 

([email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu