Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
03/09/2018 - 21:30

Forum Ekonomiczne: pawilon z napisem "Chleba i wolności" też gotowy

XXVIII Forum Ekonomiczne już od wtorku, 4 września. Tymczasem na krynickim Deptaku trwają intensywne prace przy konstrukcji miasteczka złożonego z szeregu pawilonów tego wyjątkowego wydarzenia nie tylko gospodarczego, ale i politycznego. Na jednym z nich wyrósł napis" Chleba i wolności".

Przy fontannie multimedialnej można zobaczyć dość kuriozalny pawilon z napisem "Chleba i wolności”, na którym umieszczony jest pokaźnych rozmiarów fotografia z osobami stojącymi w kolejce sklepowej po produkty spożywcze. Obrazek żywcem wyjęty z polskiej rzeczywistości lat 60, 70 czy 80 XX wieku. Przypominają się słowa znanej piosenki „Za czym kolejka ta stoi” czyli Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko.

Cóż poza tym? Pawilon Małopolski już stoi, podobnie jak większość pozostałych miejsc, w których odbywać się będą dyskusje, debaty i panele.  Ich uczestnicy  postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytania: Co łączy Europejczyków i czy rzeczywiście coś jeszcze ich łączy? Stąd też motto: „Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”.

A tymczasem krynicki Deptak coraz bardziej się zamyka. Jeszcze dziś wieczorem można było usiąść przy fontannie multimedialnej. Część serca Krynicy jest już ogrodzona.

(MKA) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

PARTNERZY AKCJI
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________