Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
24/02/2020 - 12:20

Mamy rekord! Aż 21 uczniów z Podegrodzia zmierzyło się z historią Sądecczyzny

W tym roku aż 21 uczniów z Podegrodzia zakwalifikowało się do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma”. To wielki rekord frekwencji w tej gminie.

Mamy rekord! Aż 21 uczniów z Podegrodzia zmierzyło się z historią Sądecczyzny

Co roku również uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma” organizowanym przez Fundację Sądecką, Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” oraz I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu. W minionym tygodniu uczestnicy konkursu, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu musieli zmierzyć się testem.

Zobacz też: Największy test wiedzy o Nowym Sączu. Znacie odpowiedzi na te pytania?

- Nigdy jeszcze w naszej szkole nie było tak wielu chętnych, by podzielić się swoją wiedzą na temat Nowego Sącza i regionu sądeckiego. Po etapie szkolnym do etapu rejonowego w grupie młodszej, czyli klasy IV-VI zakwalifikowało się aż 15 dzieci z kasy 5b, 6a i 6b, zaś w grupie starszej, czyli klasy VII-VIII - trzy uczennice i trzech uczniów z klasy 7b. Warto zaznaczyć, że są wśród nich tacy, którzy mają już na swoim koncie tytuły finalistów i laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region-Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma” z lat poprzednich - relacjonują z satysfakcją podegrodzcy koordynatorzy konkursu.

Wszystkich chętnych już od października przygotowywały nauczycielki Teresa Kulak i Beata Zagórowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w PodegrodziuDziękujemy za przesłanie błędu