Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
16/12/2019 - 08:55

Jak właściciele stacji narciarskiej Tylicz-Ski nakręcają sercem machinę dobra

Ta machina napędzana ludzką dobrocią kręci się już od dwudziestu pięciu lat. Organizowana przez Fundację Sądecką akcja charytatywna Serce Sercu to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Opiera się na wolontariuszach i przedsiębiorcach, którzy nie skąpią grosza na paczki dla potrzebujących. Już po raz trzeci w drużynie gorących serc są właściciele stacji narciarskiej Tylicz Ski.

- Cieszymy się, że  znowu możemy uczestniczyć w akcji Serce-Sercu – mówi Anna Rapacz, która wspólnie z mężem wspiera charytatywne przedsięwzięcie Fundacji Sądeckiej. 
Grudzień to czas wyjątkowy, magiczny ale i pełen zabiegania. Przedświąteczna gorączka i chęć, by nasze święta były jeszcze wspanialsze niż zeszłoroczne sprawiają, że  koncentrujemy się tylko na naszych własnych potrzebach.

Czytaj też  Ale pozytywnie zakręceni. Ludzkie serca zamieniają w tony żywności

- Właśnie teraz jest ten wyjątkowy czas gdy możemy zrobić coś dla innych.
Akcja Serce-Sercu pokazuje, że jednak większość z nas jest wrażliwa na problemy drugiego człowieka , a duża grupa młodych ludzi chętna poświęcić swój wolny czas, aby nieść pomoc bardziej potrzebującym.  Właśnie to zaangażowanie młodzieży, propagowanie idei wolontariatu przekonuje nas do corocznego wspierania tej wspaniałej inicjatywy.
Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca! -  podkreśla Anna Rapacz, która po tym jak w Tyliczu ruszył narciarski sezon jest mocno zapracowana.

Czytaj też  Otwarte serca w Nowym Sączu stają się morzem ludzkiej dobroci

W Tyliczu dzięki śnieżnym armatkom na narciarskich trasach jest biało i można się oddać przyjemności jazdy na dwóch, albo na jednej desce. Ten przyjazny dla całej rodziny ośrodek jest oddalony ledwie 5 km od Krynicy.

Na terenie stacji znajdują się  dwie koleje krzesełkowe , dwa wyciągi orczykowe oraz wyciąg taśmowy dla początkujących. Łącznie to 6 km tras o różnym stopniu trudności i długości, od 100 do 1200 m.

Tylicz.ski jest jednym z uczestników nowego projektu Krynica.ski, pierwszego wspólnego skipassu łączącego cztery ośrodki narciarskie na terenie Krynicy oraz Tylicza.
Stacja z każdym rokiem rozszerza swoją ofertę dla rodzin z dziećmi.

Jest więc  bawialnia z animatorką, wyciąg taśmowy, największe w okolicy  przedszkole narciarskie, zimowy plac zabaw z polem saneczkowym. To miejsca stworzone z myślą o najmłodszych gościach.

Od tego sezonu w zabawach na śniegu  maluchom będzie towarzyszyć maskotka stacji-Tyluś. To rezolutny miś, który wcale nie zasypia na zimę.  Nowe atrakcje na stacji to slalom na tyczkach z pomiarem czasu oraz tor snowtubingowy o długości 200 m.

Sezon narciarski w TYLICZ.ski już rozpoczęty ! Aktualny rozkład jazdy na stronie www.tylicz.ski.

[email protected]

Dziękujemy za przesłanie błędu