Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
10/03/2016 - 15:05

Bardzo duże zainteresowanie akcją „Mały bucik dla czarnego Brata”

Ponad tysiąc par butów przesłali już mieszkańcy całej Polski, odpowiadając na akcję „Mały bucik dla czarnego Brata”. Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom ogłosili ją zaledwie kilkanaście dni temu.

Buciki dla małego brata„Nie spodziewałem się, że zainteresowanie będzie aż tak duże. Otrzymujemy paczki z butami z całej Polski a to dopiero początek akcji. Wiele osób dowiedziało się o niej z mediów, którym dziękuję za zainteresowanie” – mówi pomysłodawca ks. Piotr Boraca, były misjonarz.

W akcję angażują się szkoły, parafie i indywidualne rodziny z naszej diecezji i z całego kraju. Młodzi ludzie, katecheci i nauczyciele przygotowują przesyłkę do kontenera, który wyruszy z butami końcem maja.

„Warszawa, Toruń, Łódź, Kielce, Lublin oraz wiele innych miast Polski otwierają serca polskich dzieci na potrzeby swoich rówieśników w krajach, gdzie posiadanie własnych butów stanowi jedynie niespełnione marzenie. Pragniemy, aby nasz projekt przyniósł dobro nie tylko dla dzieci z Afryki, lecz również aby ono zaowocowało w sercach polskich dzieci wdzięcznością za to co posiadają, a czego często nie doceniają” – dodaje ks. Boraca.

Paczki można przesyłać na adres: Wydział Misyjny Kurii Tarnowskiej, ul. Legionów 30; 33-100 Tarnów, z dopiskiem: „Mały bucik dla czarnego Brata”.

Pierwszy etap akcji zakończy się 1 maja. Podsumowanie projektu “Mały bucik dla czarnego Brata” i przygotowanie wysyłki drugiego kontenera odbędzie się w Niedzielę Misyjną (23 października 2016 r.). Tymczasem w środę w Błoniu koło Tarnowa zostanie zapakowany kontener m.in. z wyposażeniem dla szkoły w Bertoua w Kamerunie. Trafią tam łóżka, materace, szafki i wiele innych przedmiotów. W kontenerze będzie też sprzęt medyczny dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. 15 marca ma on wypłynąć statkiem do Afryki.

(P)

źródło: www.diecezja.tarnow.plDziękujemy za przesłanie błędu