Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
11/02/2016 - 14:25

Veraicon laureatem Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”

Sadecki Chór „Veraicon” zdobył I miejsce podczas jubileuszowego XXV Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” – Myślenice 2016r.

Veraicon- sądecki chórW dniach 30-31 stycznia 2016 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sporu odbywał się XXV jubileuszowy festiwal, pod honorowym patronatem Kardynała Stanisława Dziwisza – metropolity krakowskiego. Na festiwalu zabrzmiały zabrzmiały kolędy i pastorałki z różnych stron świata. W przesłuchaniach konkursowych wzięły udział 24 chóry i zespoły śpiewacze, wykonując kolędy zarówno a capella, jak i z towarzyszeniem instrumentów i zespołów instrumentalnych. Na myślenicki konkurs, sądecki chór przygotował zróżnicowany repertuar, obejmujący zarówno kolędy staropolskie, jak i te, które wyszły spod pióra współczesnych kompozytorów. Jury festiwalu wysoko oceniło walory artystyczne zespołu, podkreślając szczególny klimat i indywidualny styl wykonawczy . To już siódma prestiżowa nagroda wyśpiewana przez ten młody, bo istniejący od 6 lat zespół, założony i prowadzony przez Izabelę Biskupską.

W ramach festiwalu „Veraicon” przygotował również oprawę muzyczną niedzielnej mszy św. sprawowanej w kościele pw. Brata Alberta w Myślenicach, gdzie również podkreślano kulturę śpiewu i wysoki poziom wykonywanych utworów.

Oprac. (P)Dziękujemy za przesłanie błędu