Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny:Tadeusza, Angeli, Przemysława, Zenobii
15/03/2018 - 09:45

Jeszcze tylko tydzień do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jesteś gotowy?

Już od kilku lat w Polsce organizowane są ekstremalne drogi krzyżowe. W Limanowej po raz piąty organizowana jest trasa z Tymowej do Limanowej. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

W  piątek 23 marca mszą świętą w kościele w Tymowej rozpocznie się piąta Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa wiedzie z Tymowej do Limanowej. Oprócz powyższego odcinka, chętni pielgrzymi mogą wyruszyć także trzema trasami z Limanowej.

Zobacz też: Są pieniądze na usuwanie skutków osuwisk. Które gminy dostały promesę?

Pierwsza trasa z Limanowej wiedzie do kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana w Zalesiu i liczy 30 kilometrów. Dwa pozostałe szlaki rozpoczynają się i kończą w Limanowej. Trasa przez Pasierbiec liczy 37 kilometrów, natomiast trasa przez Jabłoniec wynosi 45 kilometrów.

Pomysłodawcą ekstremalnej formy nabożeństwa jest ksiądz Jacek Stryczek. Kapłan w 2009 roku zaproponował trasę z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej jako pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Od tego czasu z roku na rok rośnie liczba tras i miejscowości, które organizują religijną wędrówkę. Od 2016 roku również na terenie powiatu Limanowskiego odbywają się te religijne wydarzenie.

Szczegółowe informacje na temat Ekstremalnej drogi Krzyżowej można uzyskać na profilu Facebookowym Ekstremalna Droga Krzyżowa – Limanowa.

Zobacz też: Marzec najzdrowszym miesiącem w szkole? Uczniowie są na tak!

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu