Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
08/02/2015 - 22:32

Rzecznik Episkopatu o posłach, którzy poparli konwencję antyprzemocową

„Decyzja posłów głosujących za przyjęciem ustawy o ratyfikacji Konwencji CAHVIO (o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – przyp. red. ) jest sygnałem, że nie jest dla nich priorytetem dobro małżeństwa, rodziny i przyszłość demograficzna Polski” – napisał w oświadczeniu ks. dr hab. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
W miniony piątek, po burzliwej debacie Sejm przyjął konwencję stosunkiem głosów 254 do 175, przy ośmiu wstrzymujących się. Z 10 posłów z naszego regionu, konwencję poparł tylko Andrzej Czerwiński (PO). Jego koledzy partyjni: Marian Cycoń i Andrzej Gut – Mostowy wstrzymali się od głosu.

„Konferencja Episkopatu Polski podkreśla raz jeszcze, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Jednak Konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Wiąże natomiast zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi” – czytamy w oświadczeniu ks. Klicha.

Konferencja Episkopatu raz jeszcze przypomina, że Konwencja ogranicza suwerenne kompetencje Polski w sprawach etyki i ochrony rodziny przez nadanie uprawnień kontrolnych pozbawionemu jakiejkolwiek legitymacji demokratycznej komitetowi tzw. ekspertów (GREVIO), który będzie określał, jakie standardy w polityce prawnej, edukacyjnej i wychowawczej ma realizować Polska oraz rozliczać nasz kraj z opieszałości w zmianie wciąż jeszcze obecnego tradycyjnego modelu społeczeństwa.
(s)








Dziękujemy za przesłanie błędu